2017 ÖABT Branşlara Göre Ortalamalar Açıklandı

2017 ÖABT sonuçları açıklandı. ÖABT sınav sonuçlarının yanında ortalamalar da açıklandı. Branşlara göre ÖABT ortalamaları için tıklayınız. Öğretmenlik alan sınavı ortalamaları haberimizde yer alıyor.

featured

2017 ÖABT sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017 ÖABT) sonuçları erişime açıldı. ÖSYM yayınladığı duyuruda ÖABT sonuçlarına ek olarak sınava giren aday sayısı, branşlara göre ÖABT ortalamaları ve standart sapmalar gibi sayısal verilere de yer verdi.

Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinde (2017 ÖABT) her alan testinde 50 soru yer aldı. Branşlar arasında en yüksek ortalamayı yakalayan branş rehber öğretmenliği oldu. Rehber öğretmenler 50 soruda ortalama 34,714 net yaptı. Rehber öğretmen testinin ardından 29,896 ortalama ile Türkçe ve 28,891 ortalama ile okul öncesi öğretmenliği testleri, en yüksek ortalamanın yakalandığı alan sınavları oldu.

2017 ÖABT’de en düşük ortalama ise fen bilimleri alanında yapıldı. Fen bilimleri/fen ve teknoloji testinde adaylar 11,777 ortalama net yaptılar. Lise matematik branşında ise 11,877 ortalama yakalandı. Bu iki branşın ardından kimya ve Türk dili ve edebiyatı branşları, en düşük ortalamanın yapıldığı testler oldu. Branşlara göre ÖABT ortalamaları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. 2017 ÖABT sonuçları için TIKLAYINIZ.

oabt-ortalamalar.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 ÖABT Branşlara Göre Ortalamalar Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!