2017 Sağlık Lisans Tamamlama Başvuruları Son Gün 4 Ağustos

2017 sağlık lisans tamamlama başvuruları sona eriyor. YÖK tarafından alınan başvurular 4 Ağustos’ta bitecek. Sağlık lisans tamamlama kontenjanları ve başvuru şartları nelerdir? AÖF lisans tamamlama bölümleri nelerdir?

33030
Daha Fazla Göster

2017 yılı sağlık alanında lisans tamamlama başvurularında sona geliniyor. 24 Temmuz 2017 tarihinde Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) duyurusu ile başlayan lisans tamamlama başvuruları 4 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek. Bu kapsamda sağlık önlisans bölümlerinden mezun olan adayların başvuruları alınacak.

2017 sağlık lisans tamamlama başvuru şartları nelerdir? Sağlık alanında lisans tamamlamaya başvurabilmek için YÖK’ün yayınladığı tabloda yer alan önlisans bölümlerinden birinden mezun olmuş olmak gerekiyor. İlgili tabloya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Adayların 19 Kasım 2014 tarihinden önce mezun olmuş olmaları şartı aranacak.

Sağlık lisans tamamlama bölümleri nelerdir? Acil Yardım ve afet yönetimi, fizyoterapi ve rehabilitasyon, iş sağlığı ve güvenliği, beslenme ve diyetetik, sağlık yönetimi, sosyal hizmet, insan kaynakları yönetimi, biyoloji, kimya, hemşirelik, odyoloji, fizik, çocuk gelişimi bölümlerine başvurular alınacak.

AÖF lisans tamamlama kontenjanları nelerdir? Anadolu Üniversitesi AÖF’te 5000 öğrenci için başvuru alınacak. ATA AÖF’te acil yardım ve afet yönetimi bölümüne 5000, sağlık yönetimi bölümüne 10000 ve sosyal hizmet bölümüne 2500 kontenjan açıldı. İstanbul AUZEF’te sosyal hizmet bölümüne 2500, acil yardım ve afet yönetimi bölümüne 5000, hemşirelik bölümüne 1000 ve sağlık yönetimi bölümüne 7000 kontenjan ayrıldı.

2017 sağlık alanında lisans tamamlamada örgün, açık ve uzaktan eğitim programlarına toplam 47 bin 150 kontenjan açıldı. Adaylar başvurularını YÖK’ün açtığı sistem üzerinden yapacaklar. Aşağıdaki başvuru bağlantısına e-devlet şifresi ile giriş yapılarak başvuru yapılabilecek. YÖK sağlıkta lisans tamamlama başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Hangi önlisans bölümlerinin hangi lisans bölümüne başvurabileceğini gösteren tablo için TIKLAYINIZ.

Çocuk gelişimi lisans tamamlama kontenjanları ve başvuru şartları için TIKLAYINIZ. Sosyal hizmet lisans tamamlama kontenjanları ve başvuru şartları için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 Sağlık Lisans Tamamlama Başvuruları Son Gün 4 Ağustos

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 4 sene önce

  Yanlış beyandan dolayı yerleşemeyenlerin yerine ek yerleştirme açılmalı. 2 puan ile yerleşemedim. Bir yıl daha beklemek zorundayım. Evliyim. Çocuğum var. Bu alanda okulumu tamamlamak istiyorum. örgün olmasına rağmen şehir değişikliğini göze alıyorum. 4 yıllık çocuk gelişimcisi olmak istiyorum. Mağduriyetimizin duyulmasını istiyorum.

 2. 4 sene önce

  çocuk gelişimi bölümü kadar mağdur olan bölüm olduğunu düşünmüyorum. Çocuk gelişimi bölümünün önünün açılmasını istiyoruz. öğretmenlik yapamıyoruz. Hastahanelerde çalışamıyoruz. Rehabilitasyonlar da imza yetkimiz yok . Kaldırıldı. kreşlerde öğretmen değil bakıcı yardımcı muamelesi görüyoruz birçoğumuz. iki yıllık olduğumuz için Kpss ile atama yok.

 3. 4 sene önce

  sayın YÖK YÖNETİMİNE yargıtay kararında olan birbölümü neden tercihe açtınız*tercihe açıp öğrenci yerleştirdiğiniz bölümü niçin sağlıkta lisans hakkından çıkardınız *üstelik yerleştirmeden sonra*bu kadar kişiye mağduriyet mi yaşatacaksınız* böyle bir kararalındı kayıtlara kadar yerleştirme yaptığınız öğrencilere çözüm sununuz lütfen *bu kararı ancak bu dönem kaydolanların mezuniyetinden sonra uygulayın yada kazanılmış haklar alınamaz lütfen yargıtayın kararından kayıt öncesi dönülmesini sağlayı

 4. 4 sene önce

  sosyal hizmet bölümüne yerleşen öğrencilerin sağlık yönetimine otomatik sistemle aktarılmasının sağlanması kayıt öncesi yada çözüm istiyoruz yökten lütfen sağlıkta lisans hakkı verilen
  bölümlere neden alındı 2017 İÇİN PEKİ SOSYAL HİZMET *

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!