1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 2017 Sağlık Lisans Tamamlama Başvuruları Son Gün 4 Ağustos
2017 Sağlık Lisans Tamamlama Başvuruları Son Gün 4 Ağustos

2017 Sağlık Lisans Tamamlama Başvuruları Son Gün 4 Ağustos

2017 sağlık lisans tamamlama başvuruları sona eriyor. YÖK tarafından alınan başvurular 4 Ağustos’ta bitecek. Sağlık lisans tamamlama kontenjanları ve başvuru şartları nelerdir? AÖF lisans tamamlama bölümleri nelerdir?

A+A-

2017 yılı sağlık alanında lisans tamamlama başvurularında sona geliniyor. 24 Temmuz 2017 tarihinde Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) duyurusu ile başlayan lisans tamamlama başvuruları 4 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek. Bu kapsamda sağlık önlisans bölümlerinden mezun olan adayların başvuruları alınacak.

2017 sağlık lisans tamamlama başvuru şartları nelerdir? Sağlık alanında lisans tamamlamaya başvurabilmek için YÖK’ün yayınladığı tabloda yer alan önlisans bölümlerinden birinden mezun olmuş olmak gerekiyor. İlgili tabloya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Adayların 19 Kasım 2014 tarihinden önce mezun olmuş olmaları şartı aranacak.

Sağlık lisans tamamlama bölümleri nelerdir? Acil Yardım ve afet yönetimi, fizyoterapi ve rehabilitasyon, iş sağlığı ve güvenliği, beslenme ve diyetetik, sağlık yönetimi, sosyal hizmet, insan kaynakları yönetimi, biyoloji, kimya, hemşirelik, odyoloji, fizik, çocuk gelişimi bölümlerine başvurular alınacak.

AÖF lisans tamamlama kontenjanları nelerdir? Anadolu Üniversitesi AÖF’te 5000 öğrenci için başvuru alınacak. ATA AÖF’te acil yardım ve afet yönetimi bölümüne 5000, sağlık yönetimi bölümüne 10000 ve sosyal hizmet bölümüne 2500 kontenjan açıldı. İstanbul AUZEF’te sosyal hizmet bölümüne 2500, acil yardım ve afet yönetimi bölümüne 5000, hemşirelik bölümüne 1000 ve sağlık yönetimi bölümüne 7000 kontenjan ayrıldı.

2017 sağlık alanında lisans tamamlamada örgün, açık ve uzaktan eğitim programlarına toplam 47 bin 150 kontenjan açıldı. Adaylar başvurularını YÖK’ün açtığı sistem üzerinden yapacaklar. Aşağıdaki başvuru bağlantısına e-devlet şifresi ile giriş yapılarak başvuru yapılabilecek. YÖK sağlıkta lisans tamamlama başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Hangi önlisans bölümlerinin hangi lisans bölümüne başvurabileceğini gösteren tablo için TIKLAYINIZ.

Çocuk gelişimi lisans tamamlama kontenjanları ve başvuru şartları için TIKLAYINIZ. Sosyal hizmet lisans tamamlama kontenjanları ve başvuru şartları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler