2017 Toplu Sözleşme Görüşmeleri Takvimi Belli Oldu

2017 toplu sözleşme takvimi açıklandı. Devlet Personel Başkanlığı, memurların toplu sözleşme görüşmelerinin takvimini, hükümetin toplu sözleşme teklifini vereceği tarihi açıkladı.

featured

Kamu çalışanlarının merakla beklediği toplu sözleşme görüşmelerinde süreç başladı. 1 Ağustos 2017 tarihinde sendika ve kamu temsilcilerinin katılımıyla başlayan 4. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde takvim de belirlendi. Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun açıklamasının ardından Devlet Personel Başkanlığı da memurların toplu sözleşme takvimini açıkladı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda toplu sözleşme görüşmelerinin başladığı hatırlatıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda saat 14:00’te gerçekleştirilen toplantıya Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun konuşması ile başlandı. Toplantıda Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Memur-Sen heyetinden Hacı Bayram Tonbul da konuşma yaptı.

2017 toplu sözleşme takvimine göre komisyonlar kurulacak ve 2 Ağustos ile 9 Ağustos tarihleri arasında sendikaların toplu sözleşme teklifleri komisyonlarda değerlendirilecek. 10-11 Ağustos tarihleri arasında komisyon raporları taraflarca görüşülecek. 14 Ağustos 2017 tarihinde ise kamu görevlilerinin geneline ilişkin komisyon raporu ele alınacak.

Hükümetin toplu sözleşme teklifini vereceği tarih de DPB tarafından yayınlanan açıklamada yer aldı. Hatırlanacağı üzere Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’da görüşmelerin ilk gününde bunu açıklamıştı. Açıklamalara göre kamu işveren heyetinin toplu sözleşme teklifini kamu görevlileri sendikaları heyetine bildirmesi, 14 Ağustos 2017 tarihinde belirlenecek. Daha sonra yapılacak görüşmeler sonunda memurların 2018-2019 zam oranları ve memurlarla ilgili diğer hususlar ortaya çıkacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 Toplu Sözleşme Görüşmeleri Takvimi Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!