2017 Yılı Hac Organizasyonu Sağlık Personelleri Belli Oldu

Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılı Hac sağlık görevlilerinin belli olduğu açıklandı. Durumunuzu sorgulamak için tıklayınız.

32377
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2017 yılı Hac sağlık görevlisi sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara en altta bulunan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Sağlık personelleri ile ilgili detaylar şu şekildeydi.

Başhekim, başhekim yardımcıları, başhemşire ve başhemşire yardımcıları hariç sağlık ekibinde; 9 acil uzmanı, 19 aile hekimi uzmanı, 2 anestezi, 2 cildiye, 12 dahiliye, 3 diş hekimi, 7 eczacı, 2 fizik tedavi uzmanı, 3 genel cerrahi, 10 göğüs hastalıkları, 3 göz, 6 intaniye, 3 kadın doğum, 5 kardiyoloji, 4 KBB, 3 nöroloji, 3 ortopedi, 3 psikiyatri, 4 radyoloji, 3 üroloji, 100 pratisyen doktor, 130 ebe, ebe hemşire veya hemşire, 40 erkek 30 bayan olmak üzere toplam 70 hastabakıcı-hizmetli, 3 anestezi teknisyeni, 23 ATT (Acil Tıp Teknisyeni-paramedik), 3 diş teknisyeni, 6 diyetisyen, 10 eczacı kalfası, 9 laboratuvar teknisyeni, 3 ortez-protez teknisyeni, 9 röntgen teknisyeni, 45 sağlık memuru, 3 sterilizasyon teknisyeni, 8 tıbbi cihaz tamir teknisyeni görevlendirilmesi planlaması yapılmıştı.

Görevlendirilmesi uygun görülen personelin, kurumlarından muvafakatları istenilecektir.

Görevlendirilmesi yapılanlara; Başkanlıkça uygun görülecek hac malzemeleri verilecek, harcırahları ise Hac ve Umre Seyahatleriyle İlgili İşlerin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Kararın 11. Maddesinin 2. fıkrasında belirlenen oranlarda ödenecektir.

Görevlendirme süresi; hizmetin durumuna göre ihtiyaç duyulan süre kadar olacaktır. Görevlendirilmesi uygun görülenler; pasaportlarını kendileri çıkartarak, istenilecek diğer bilgi ve belgelerle birlikte süresi içerisinde Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne teslim edeceklerdir.

Suudi Arabistan’da, kendilerine verilen görevi yapmayan veya iş disiplinine riayet etmeyenlerin hac görevini yapıp yapmadığına bakılmaksızın görevleri sona erdirilecek ve durumları ayrıca kurumlarına bildirilecektir. Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 Yılı Hac Organizasyonu Sağlık Personelleri Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!