1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2017 Yılı Memur Alımı Kurumlara Dağılımı Açıklandı
2017 Yılı Memur Alımı Kurumlara Dağılımı Açıklandı

2017 Yılı Memur Alımı Kurumlara Dağılımı Açıklandı

Devlet Personel Başkanlığı 2017 yılında kamuya yapılacak alımlardan bir kısmının kurumlara dağılımını açıkladı. Daha önce duyurulan 5 bin memur alımının bin 50 kadrosunun hangi kurumlara verileceği duyuruldu.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2017 yılı memur alımının kurumlara dağılımı açıklandı. 2017 Bütçe Kanununda 2017 yılı için memur alımı sınırı 5 bin olarak belirtilmişti. Kamu kurumlarından alınan atama ve nakil talepleri Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından toplanmıştı. DPB tarafından 5 bin memur atamasının bir kısmı için kurumlara dağılım açıklandı.

DPB tarafından yayınlanan listede 1050 kadro için atama izninin hangi kurumlara verildiği belirtildi. Bu kapsamda kamu idare kurum ve kuruluşlarına 500, yükseköğretim kurumlarına ise 550 kişilik açıktan atama ve nakil izni verildi. Bu kapsamda 81 kamu kurum ve kuruluşu ile 110 üniversite bulunuyor.

DPB tarafından yayınlanan 2017 yılı memur alımı izinlerine göre üniversitelere 5'er kişilik kontenjan verildi. 110 üniversitenin her biri için listede 5 kişilik atama izni ifade ediliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına verilen izinler arasında ise en yükseği Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına verildi. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına verilen 2017 yılı atama izni 30 olarak belirtildi.

Sağlık Bakanlığından sonra en çok atama izni verilen kurumlar Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Başbakanlık oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Başbakanlık için 20 kadroya izni veriliyor. Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına verilen izin 15 olarak görülürken bunlar dışında toplamda 81 kamu kurum ve kuruluşuna atama izni verildi. DPB tarafından yayınlanan, 2017 yılı atama izinlerinden 1050 kişilik kontenjanın kurumlara dağılımı listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ. 2017'de DPB’nin Alacağı 5000 Memur Kadrosunun Tamamı İlk Atama Olmayacak haberimiz için TIKLAYINIZ. DPB duyuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler