1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 2017 Yılı Öğretmenlerin İl Dışı Tayin Başvuruları ve Kontenjanlar Yayımlandı
2017 Yılı Öğretmenlerin İl Dışı Tayin Başvuruları ve Kontenjanlar Yayımlandı

2017 Yılı Öğretmenlerin İl Dışı Tayin Başvuruları ve Kontenjanlar Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEBBİS üzerinden Öğretmenlerin 2017 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvurusunu başlattı. Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme kontenjanları yayımlandı.

A+A-

2017 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri  17 Nisan 2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda kontenjanların da yayımlanmasıyla MEBBİS üzerinden başvurular alınmaya başladı.

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan öğretmenler il dışı tayin isteyebilecek.

Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden; Sağlık ve eş durumu mazeretleri nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar, Başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

Bu kapsamdaki öğretmenlerde 3 yıllık çalışma süresi aranmayacak; tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar ise bulundukları yerlerde görevlerine devam edecekleri kılavuzda belirtilmişti.

Yer değiştirme başvuruları 15 Haziran itibarıyla ve kontenjanların yayımlanmasıyla başladı. 21 Haziran 2017 tarihine kadar alınacak. İl dışı sonucu atamalar 23 Haziran 2017 tarihinde yapılacak; ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 28 Haziran 2017 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

Kontenjanlarla ilgili uyarı!

MEB Kontenlanları ayrı dosya olarak henüz yayımlamadı. MEB'ten 2 dakika sonra hemen haberimizi biz de yayımladık. MEBBİS'ten tek tek başvuru sayfasından bakmak gerekiyor şimdilik. Dosya sonradan yüklenirse yayımlayacağız.

Tüm Milli Eğitim Müdürlüklerinin internet sayfa bilgilerini tek dosya halinde indirmek için TIKLAYINIZ. Başvuru Yapmak için TIKLAYINIZ. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. Kontenjanlar yayımlanınca buradan indirebilirsiniz TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler