1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Nakillerinde Tüm Boş Kontenjanlar Açık Gösterilsin
2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Nakillerinde Tüm Boş Kontenjanlar Açık Gösterilsin

2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Nakillerinde Tüm Boş Kontenjanlar Açık Gösterilsin

Türkiye Eğitim öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası Türk Eğitim-Sen tarafından 2017 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemlerinde tüm boş kontenjanların açık gösterilmesi talep edildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)öğretmenlerin 2017 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvurularını 15-21 Haziran 2017 tarihleri arasında alacak. Atama sonuçları da 23 Haziran 2017 tarihinde duyurulacak.

Fakat 2017 yılı isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinde boş kontenjanların tümünün açık gösterilmemesi halinde mağduriyetler yaşanmaya devam edecekti.  Özellikle, zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapmakta olan ve zorunlu hizmet süresini çoktan tamamlamış olmasına rağmen kontenjan yetersizliğinden iller arası yer değişikliği yapamadığı için senelerdir zorunlu hizmet bölgesinden ayrılamayan çok sayıda öğretmenin bulunduğu bilinmektedir.

Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamasına rağmen iller arası kontenjan yetersizliğinden öğretmenler mağduriyet yaşamaktadır. Bu öğretmenler açısından boş kontenjanların tamamının açık gösterilmesi büyük önem taşıdığı sendika yetkilileri tarafından MEB’e resmi yazı ile iletildi.

Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda, 2017 yılında yapılacak olan iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemlerinde tüm boş kontenjanların açık gösterilerek mağduriyetlerin giderilmesini talep edildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.