2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2017 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonuçlarını açıkladı. Tıkla iller arası nakil sonuçlarını öğren.

32369

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından iller arası yer değiştirme başvurularının 15 Haziran 2017 ile 21 Haziran 2017 tarihleri arasında alınmasının ardından kılavuzda da belirtildiği üzere sonuçlar 23 Haziran itibarıyla belli oldu. Aşağıdaki bağlantıdan sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama Sonuç Ekranından 2017 yılı iller arası öğretmenlerin nakil sonuçlarına ulaşılabilir.

Başvurular MEBBİS veya İKGM internet adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu ile yapılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı MEB iller arası nakil sonuçlarını da açıkladı. Yer değiştirme sürecinde yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmenler ile gerekli kontrolleri yapmadan bu başvuruları onaylayan sorumlular hakkında yasal işlem yapılacağı da açıklanmıştı

İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilmiş ve bu kapsamda başvuran öğretmenlere, tercihleri dışında 41’inci seçenek olarak bir il’i daha tercih etme hakkı verilmişti. 2017 yılı öğretmenlerin iller arası nakil sonuçları için TIKLAYINIZ.

Exit mobile version