2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından öğretmenlerin 2017 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 21 Haziran’da tamamlanmasından sonra sonuçlar da 23 Haziran itibarıyla belli oluyor.

featured

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iller arası yer değiştirme başvuruları 15-21 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacak; atamalar 23 Haziran 2017 tarihinde yapılacak; ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 28 Haziran 2017 tarihinden itibaren başlatılacağı açıklanmıştı.

İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyeceği belirtilmiş fakat bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir denmişti.

2017 yılı iller arası ataması iptal edilen öğretmenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kurumlarından alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumlarına valiliklerce atanacağı belirtildi.

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercih ettiği eğitim kurumlarındaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği halinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

Bu kapsamda sonuçlar açıklanır açıklanmaz Milli Eğitim Bakanlığının sonuç sayfasından direk öğrenebilirsiniz 2017 yılı öğretmenlerin iller arası nakil sonuçları için TIKLAYINIZ.

Önceki bilgilendirmelerimiz şu şekildeydi: Tüm Milli Eğitim Müdürlüklerinin internet sayfa bilgilerini tek dosya halinde indirmek için TIKLAYINIZ. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. Kontenjanlar yayımlanınca buradan indirebilirsiniz TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!