1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor
2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor

2017 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından öğretmenlerin 2017 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 21 Haziran’da tamamlanmasından sonra sonuçlar da 23 Haziran itibarıyla belli oluyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iller arası yer değiştirme başvuruları 15-21 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacak; atamalar 23 Haziran 2017 tarihinde yapılacak; ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 28 Haziran 2017 tarihinden itibaren başlatılacağı açıklanmıştı.

İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyeceği belirtilmiş fakat bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir denmişti.

2017 yılı iller arası ataması iptal edilen öğretmenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kurumlarından alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumlarına valiliklerce atanacağı belirtildi.

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercih ettiği eğitim kurumlarındaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği halinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

Bu kapsamda sonuçlar açıklanır açıklanmaz Milli Eğitim Bakanlığının sonuç sayfasından direk öğrenebilirsiniz 2017 yılı öğretmenlerin iller arası nakil sonuçları için TIKLAYINIZ.

Önceki bilgilendirmelerimiz şu şekildeydi: Tüm Milli Eğitim Müdürlüklerinin internet sayfa bilgilerini tek dosya halinde indirmek için TIKLAYINIZ. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. Kontenjanlar yayımlanınca buradan indirebilirsiniz TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler