1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 2017 Yılı Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Meclis Gündeminde
2017 Yılı Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Meclis Gündeminde

2017 Yılı Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Meclis Gündeminde

Sağlık Bakanlığı personel alımı konusu meclis gündemine geldi. TBMM Genel Kurulunda Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, 2017 yılında ek sağlık personeli alımı hakkında konuştu.

A+A-

Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda bakanlığa baskılar devam ediyor. 2017 yılında ek personel ataması konusu meclis gündemine de taşındı. TBMM Genel Kurulu 18 Ekim 2017 tarihli oturumunda, Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul konuyu gündeme getirdi. Atanamayan sağlıkçıların sorunlarını ve ek atama talebini dile getirdi.

450 bin kişi atama bekliyor.

Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, Sağlık Bakanı’na rica ederek seslendiği konuşmasında sağlık camiasının özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti. 450 bin kadar atanamayan sağlıkçının bulunduğunu belirterek, talepleri dile getirdi. Bu adayların yükseköğrenim gördüklerini, vatandaşa hizmet etmek ve istihdam edilmek istediklerini kaydetti.

2017 yılında sağlık personeline yeni atama

Milletvekili Yurdakul, sağlık kurumlarında ihtiyaç olduğunu ancak meslek tanımı, atama yetersizliği, mevzuat sorunları gibi nedenlerle birçok kişinin atanamadığını ifade etti. 36 branştan bu adayların sorunlarına sessiz kalınmaması gerektiğini, 2017 yılı bitmeden sağlık personeline ek atama yapılarak onların mutlu edilebileceğini vurguladı.

My Memur da dile getirmişti.

Bizler de 17 Ekim 2017 tarihli haberimizde sağlık personeline ek atama talebini dile getirmiştik. Maliye’den onay beklendiği ifade edilen alım hakkında bir açıklama yapılması gerektiğini, 2017 yılı içinde bir kez daha ilana çıkılmasının talep edildiğini dillendirmiştik.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum