1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2018 Bütçesi Tasarruf Bütçesi Olacak – Memur Alımları Azalacak
2018 Bütçesi Tasarruf Bütçesi Olacak – Memur Alımları Azalacak

2018 Bütçesi Tasarruf Bütçesi Olacak – Memur Alımları Azalacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Maliye Bakanı Ağbal 2018 yılında kamu harcamalarının kısılacağını açıkladı. Bu açıklamaların ardından tasarruf bütçesi olacak 2018 yılında memur alımının da azalacağı tahmin ediliyor.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından, 2018 yılı bütçesine dair açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalar 2018 yılında kamuda harcamaların kısılacağını, bütçede kısıtlamalara gidileceğini gösteriyor. Memur adayları ise önümüzdeki yıl memur alımları konusunda endişeleniyor. Personel alımının da kısılacağı düşünülüyor.

 

“2018 bütçesi tasarruf bütçesi olacak.”

 

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2018 yılı bütçesi hakkında konuştu. 13 Ekim 2017 tarihinde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan 2018 yılı bütçesinin bir tasarruf bütçesi olacağını ifade etti.

 

“Kamu harcamalarında kemer sıkılacak.”

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, torba kanun tasarısı görüşmelerinde açıklamalar yaptı. 2018 yılında kamu harcamalarında ciddi anlamda kısıntılar olacağını, bu harcamalarda kemer sıkılacağını ifade etti. Bütçe açıklandığında bu konuda detayları vereceğini belirtti.

Bkz: Maliye Bakanı: Devlet 2018'de Kemer Sıkacak

 

2018 yılında memur alımları azalacak mı?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Maliye Bakanı Ağbal’ın açıklamalarının ardından memur adaylarını endişe kapladı. Zaten 2017 yılında alımların azalmasının ardından 2018 yılı bütçesi hakkındaki açıklamalar, memur adaylarının umutlarını azalttı. Bütçenin açıklanmasını beklemekte fayda var ancak “ciddi anlamda kemer sıkılacak” açıklaması alımlar konusunda pek umut veriyor.

 

“2018 yılında 74 bin kamu personeli alınacak.”

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 27 Eylül tarihinde Orta Vadeli Programı açıklarken 2018 yılı personel alımları hakkında konuşmuştu. Önümüzdeki yıl içerisinde 74 bin kamu personeli alımı yapılacağını açıklamıştı. Bu sayının en az 20 bini öğretmen alımından oluşacak. Sağlık Bakanlığına alımlar ve polis alımlarının ardından diğer kurumlara düşecek kontenjan, 2017 yılında olduğu gibi tatmin edici olmayacaktır.

Bkz: 2018 Yılında 74 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacak

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler