1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2018 EKPSS Kılavuzu Yayımlandı - Başvurular Başladı
2018 EKPSS Kılavuzu Yayımlandı - Başvurular Başladı

2018 EKPSS Kılavuzu Yayımlandı - Başvurular Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2018 yılı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS kılavuzu yayımlandı. 2018 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve kura başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

A+A-

ÖSYM 2018 yılı EKPSS ve kura başvuru kılavuzunu yayımladı. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Merkezimiz tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde saat 10.15’de 81 il merkezinde uygulanacaktır.

EKPSS sınavına girmesi gereken adaylar için başvurular, 6-21 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru işlemleri 2-16 Mayıs 2018 tarihileri arasında yapılacaktır.

Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ek’te yer alan 2018-EKPSS Kılavuzunda yer almakta olup 2018-EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2018-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Ve kura başvuru kılavuzu İçin TIKLAYINIZ.

Aday başvuru formu için TIKLAYINIZ.

Engel bilgi formu için TIKLAYINIZ.

Başvuru merkezleri için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim kurumları kitapçığı için TIKLAYINIZ.

TABLO-1 mezun olunacak/olunan lise ve dengi okul türü için TIKLAYINIZ.

TABLO-2 mezun olunacak/olunan ortaöğretim alan/dalı için TIKLAYINIZ.

TABLO-3 mezun olunacak/olunan ön lisans programı için TIKLAYINIZ.

TABLO-4 mezun olunacak/olunan lisans programı için TIKLAYINIZ.

TABLO-5 mezun olunacak/olunan üniversite için TIKLAYINIZ.

Genel amaçlı dilekçe için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.