1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. 2018 Kış Saati Uygulamasına Geçilecek mi
2018 Kış Saati Uygulamasına Geçilecek mi

2018 Kış Saati Uygulamasına Geçilecek mi

İki sene önce ülkemizde kaldırılan kış saati uygulamasının 2018 yılında tekrar gelmesi bekleniyor. Kış saati uygulamasına ne zaman geçilecek? Kış saati uygulamasına geçilince saatler geri alınacak mı? Uygulamaya ne zaman geçilecek?

A+A-

2016 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yaz saati uygulaması sürekli hale getirildi. Fakat çeşitli tartışmalara sebep olan uygulama sonrası 2017 yılında Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun yaz saati uygulamasını sürekli hale getiren Bakanlar Kurulu kararını durdurması ile gözler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına çevrildi.

Yaz saati uygulamasının sürekli hale getirilmesi ile kış aylarında havanın erken kararmasından rahatsız olan vatandaşlar bu uygulamaya çok tepki gösterdi. Fakat 28 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2017/10921 sayılı kararname ile gün ışığından daha fazla yararlanmak için sürekliliği kabul edilen yaz saati uygulamasından 2018 Ekim ayında kış saati uygulamasına geçileceği bildirildi.

2018 yılında kış saati uygulaması tekrar gelecek mi? Kış saati uygulamasına geçilince saatler geri alınacak mı? Danıştay’ın 697 sayılı yasaya göre bakanlar Kurulunun aldığı yaz saati uygulamasının sürekliliği ile ilgili kararını durdurması, yaz saati uygulamasının 28 Ekim 2018’e kadar yıl boyunca devamı kararı Resmi gazetede yayımlandı. Dolayısı ile 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’te tüm yurt genelinde saatlerin 1 saat geri alınması planlanıyor

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.