1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. 2018 KPSS Memur Alımlarına Dair Önemli DSİ Duyurusu
2018 KPSS Memur Alımlarına Dair Önemli DSİ Duyurusu

2018 KPSS Memur Alımlarına Dair Önemli DSİ Duyurusu

Devlet Su İşleri (DSİ) 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS memur alımları ile ilgili önemli duyuru yayımladı. 2018 yılı memur alımlarına dair DSİ duyurusu için tıklayınız.

A+A-

Devlet Su İşleri DSİ tarafından 2018 yılı İçerisinde Kurum Emrine İlk Defa Atanacak Adayların Dikkatine denilen duyuruda KPSS ile 2828 sayılı kanunla, 3713 sayılı kanunla, 4-C statüsünde adaylar için duyuru yayımlandı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sonucuna göre ÖSYM tarafından Kurumumuz kadrolarına yerleştirilenler, 2828 sayılı SHÇEK Kanunu gereğince Devlet Personel Başkanlığı tarafından Kurumumuza ataması teklif edilenler,3713 sayılı Kanun gereğince Devlet Personel Başkanlığı tarafından Kurumumuza ataması teklif edilenler,  Devlet Personel Başkanlığı tarafından Kurumumuza 4-C statüsünde atama teklifi yapılanlar,

Kuruma yerleştiğinin/atama teklifi yapıldığının söz konusu Kurumlar tarafından kendilerine tebliğini takip eden günden başlamak üzere 10 iş günü içerisinde aşağıdaki linkte yer alan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formunu bilgisayar ortamında doldurup bir çıktısını alarak fotoğraf yapıştırıp kendilerine ait bölüme imza ve tarih attıktan sonra aşağıdaki evraklar ile birlikte bir dilekçe ekinde DSİ Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na veya kendilerine en yakın Bölge Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Ancak, 4/C statüsünde atama teklifi yapılanlar aşağıda yer alan evraklardan sadece Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu ile birlikte Adli Sicil Kaydını göndereceklerdir.

DSİ memur alımları için istenilen evraklar şunlardır: Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formu,  Diploma (Aslı veya noter tasdikli/Fakülte onaylı sureti), Nüfus cüzdanı fotokopisi, İkametgah belgesi(E-devletten çıktı alınabilir), Adli sicil kaydı (E-devletten çıktı alınabilir), Seyahate ve Arazide çalışmaya elverişli olduğunu gösterir sağlık raporu (Tek hekimden de alınabilir), 2 adet vesikalık fotoğraf istenecek.

Askerlik durum belgesi (Aslı veya noter tasdikli sureti e-devletten çıktı alacaklar için; belgelerinde sevk ve terhis tarihlerinin yazıyor olması gerekmektedir). Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucuna göre yerleşenlerden Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı), Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucuna Avukat kadrosuna yerleşenler Avukatlık Ruhsatnamesi (Aslı veya onaylı sureti).

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.