1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. 2018 Mart Öğretmen Ataması Branşlara Göre Dağılımı
2018 Mart Öğretmen Ataması Branşlara Göre Dağılımı

2018 Mart Öğretmen Ataması Branşlara Göre Dağılımı

MEB 2018 Mart sözleşmeli öğretmen ataması duyurusunu yaptı. Başvuru kılavuzu ile öğretmen alımı branş dağılımı da duyuruda açıklandı. MEB İKGM sözleşmeli öğretmen kontenjanları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı Mart sözleşmeli öğretmenlik atama ve başvuru duyurusu yayımladı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün yayımlamış olduğu duyuruda 20 bin öğretmen ataması yapılacağı, öğretmen alımı kontenjanları branşlara göre dağılımı ve başvurular ile atamalarla ilgili detaylı bilgiye yer verildi.

Öğretmen ataması branş dağılımı bir tablo halinde verildi. Verilen tabloya göre en çok alım yapılacak branş yine sınıf öğretmenliği olacak. Sınıf öğretmenliği için 3806, İngilizce öğretmenliği için 2002, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 1907, okul öncesi öğretmenliği için 1676, ilköğretim matematik öğretmenliği için 1453, Türkçe öğretmenliği için 1450 kontenjan verildi.

Atama sayısı 20 bin olacağı için bununla orantılı olarak branşlara verilen kontenjanlarda düşüş yaşandı. Tüm branşlar için atama sayısı yetersiz olmakla birlikte özellikle 561 kontenjan ayrılan sosyal bilgiler öğretmenliği, 370 kontenjan ayrılan Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği, 664 kontenjan ayrılan özel eğitim öğretmenliği gibi birçok branşta büyük hayal kırıklığı yaşandı.

Sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları 2 Mart ile 8 Mart 2018 tarihleri arasında alınacak. Daha sonra mülakat yerleri açıklanacak ve Mayıs ayının başında mülakatlar sona erecek. Atamalar yine mülakat puanlarına göre yapılacak. Öğretmen alımı branş dağılımı için aşağıdaki tablosu için TIKLAYINIZ.. Atama duyurusu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler