1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. 2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Konuları Yayımlandı
2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Konuları Yayımlandı

2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Konuları Yayımlandı

MEB sözleşmeli öğretmelik mülakatları hakkında açıklama yaptı. MEB İnsan Kaynakları İKGM açıklamasına göre 2018 Mart sözleşmeli öğretmenlik mülakat sorularının çıkacağı konular ve değerlendirme formu ilan edildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı hakkında açıklama yaptı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2018 yılı Mart ayı sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavı için eğitim bilimleri ve genel kültür konularının da eklendiği ifade edildi. Bu şekilde oluşan yeni sözlü sınav değerlendirme formu yayımlandı.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat soruları arasına genel kültür ve eğitim bilimlerinin de eklenmesi, Danıştay tarafından alınan karar nedeniyle gündeme geldi. Sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yönetmeliğin 11. maddesinin yürürlüğünün durdurulmasını ardından Milli Eğitim Bakanlığı ilgili maddeyi değiştirmek durumunda kaldı.

14 Nisan ile 8 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak olan sözlü sınavlarda adayların ölçülecekleri yeterlikler bu şekilde değişmiş oldu. Adaylar artık Eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri açısından değerlendirmeye tabi tutulacak.

Yapılan değişiklik ile birlikte sözleşmeli öğretmen mülakatları konularının da yer aldığı sözlü sınav değerlendirme formunda düzenleme yapıldı. MEB İKGM tarafından bu form yayımlandı. İlgili forma ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler