1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. 2018 Sahil Güvenlik Astsubay Alımı Başvuru Şartları
2018 Sahil Güvenlik Astsubay Alımı Başvuru Şartları

2018 Sahil Güvenlik Astsubay Alımı Başvuru Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı kılavuzu yayımlandı, başvuruları başladı. Sahil Güvenlik astsubay alımı şartları nelerdir? Astsubay alımı mezuniyet şartı, yaş şartı, KPSS şartı nelerdir?

A+A-

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı astsubay alımı kılavuzu yayımlandı, başvuruları başladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı personel alımı kapsamında 151 erkek ve 9 kadın olmak üzere toplam 160 sözleşmeli astsubay alımı yapılacağı ilan edildi. Sahil Güvenlik astsubay alımı şartlarını adaylar için inceledik.

Sahil Güvenlik 2018 yılı astsubay alımına başvuru yapabilmek için önlisans mezunu olmak gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmak, adli sicil kaydı bulunmamak, kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gibi genel şartlar bulunuyor.

KPSS şartı 2016-2017 yılında yapılan KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şeklinde ilan edildi, makine branşında KPSS şartı aranmayacak. Başvuru yapabilmek için 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor, yani 1 Ocak 1991 ve sonrasında doğmuş olanlar başvurabilecek. Alım yapılacak branşlara göre mezuniyet bölümleri aşağıdaki gibidir.

90 Güverte branşı astsubay alımı için; Meslek Yüksek Okulların Deniz Ulaştırma ve İşletme veya Güverte önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

35 Makine branşı astsubay alımı için; Meslek Yüksek Okulların Gemi Makineleri İşletme önlisans bölümünden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. Bu branş için KPSS puanı istenmiyor.

10 İkmal branşı astsubay alımı için; Meslek Yüksek Okulların Lojistik, Lojistik Yönetimi ve Maliye önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

10 Uçak Bakım branşı astsubay alımı için; Meslek Yüksek Okulların Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi ve Uçak Teknolojisi önlisans bölümünden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

5 Bilgi Teknolojileri branşı için; Meslek Yüksek Okulların Bilgisayar Programcılığı (Bilgisayar Programlamacılığı), Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri (Bilgisayar Teknolojisi), Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri ile Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama (Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama) önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

10 İdari branşı için; Meslek Yüksek Okulların Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği ile Adalet önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

Adaylar başvurularını 23 Nisan 2018 tarihi saat 23:59’a kadar Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemine e-Devlet kapısı üzerinden girerek yapabilecekler. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı sözleşmeli astsubay alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler