1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 2018 Yılı 56 Bin Ebe, Hemşire, Sağlık Personeli Alımı Açıklaması
2018 Yılı 56 Bin Ebe, Hemşire, Sağlık Personeli Alımı Açıklaması

2018 Yılı 56 Bin Ebe, Hemşire, Sağlık Personeli Alımı Açıklaması

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 yılı sağlık personeli alımları ile ilgili olarak son dakika açıklaması yaptı. TBMM Genel Kurulunda 2018 yılı Sağlık Bakanlığı personel alımına dair detayları bildirdi. 56 Bin sağlık personel alımı dağılımı nasıl olacak?

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Genel Kurulunda 6 Şubat 2018 itibarıyla açıklama yapan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 yılında alınacak sağlık personelleri ile ilgili olarak vekilleri bilgilendirdi.

2018 yılı sağlık personeli alımı dağılımı şu şekilde olacak. 27 bin ebe alımı ve hemşire alımı yapılacak. 19 bin işçi alımı yapılacak. İşçi alımları taşeron sistemin yerine direk Bakanlık olarak artık yapılacağı için 2017 ve 2018 kontenjanları 19 bin olarak açıklanmıştı. Ayrıca 10 bin civarı da doktor alımı yapılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 yılı sağlık personeli alımlarının da Nisan 2018 itibarıyla başlatılacağını daha önce duyurmuştu. Bilindiği üzere sağlık personeli alımları lisans, önlisans ve lise mezunları arasında olacak ve branşlara göre dağılımları açıklanınca sizlere tüm detayları bildireceğiz.

Ataması gerçekleştirilen tüm sağlık personellerinin güvenlik soruşturmalarının yasa ve KHK'lar gereği bir zorunluluk olduğu hatırlatıldı. Bu kapsamda 56 bin sağlık personeli alımları da aynı şekilde güvenlik soruşturmaları sonucunda tamamlandıktan sonra ancak atamaları Bakanlığa yapılacağı hatırlatıldı.

Sağlık Bakanı Demircan Güvenlik Soruşturması açıklaması tam metni! Bir soru vardı güvenlik soruşturması ve de ne kadar personel alınacağı şeklinde. Güvenlik soruşturmaları, bildiğiniz gibi, yasa gereği, kanun hükmünde kararname gereği yerine getirilen bir zorunluluk. Güvenlik soruşturmalarını yapıyoruz. Güvenlik soruşturmaları geldikçe atıyoruz. Ve şu anda bizim geçmiş döneme ait kura sonucu… Yani devlet hizmet yükümlülüğüyle ilgili bekleyen sayımız çok az, onlar da güvenlik soruşturmaları bittiğinde atanıyor. Atanamayan arkadaşlara da neden atanamadıklarını bildiriyoruz.

Sağlık Bakanı Demircan 2018 Yılı Personel alımı açıklaması tam metni! Ne kadar personel alacağız? 2018'de 27 bin sağlık personeli, ebe, hemşire; 19 bin çalışan, işçi alınacak. Ve doktorlara mecburi hizmet olduğu için mezun olan hemen kadroya alınıyor, yaklaşık 10 bin civarında da doktorlarımız alınacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
11 Yorum
İlgili Haberler