1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 2018 Yılı 7 Bin 500 Bekçi Alımı Başvuruları ve Şartların Esnetilmesi Talep Ediliyor
2018 Yılı 7 Bin 500 Bekçi Alımı Başvuruları ve Şartların Esnetilmesi Talep Ediliyor

2018 Yılı 7 Bin 500 Bekçi Alımı Başvuruları ve Şartların Esnetilmesi Talep Ediliyor

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 14 bin 500 mahalle ve çarşı bekçisi alımı için birçok ilde başvurular tamamlandı. 2018 yılı için kalan 7 bin 500 bekçi kadrosuna alımların başlatılması ve şartların esnetilmesi isteniyor!

A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü EGM'de kadrolu olmak üzere 14 bin 500 çarşı ve mahalle bekçisi alımı ihdas edilmişti. 2017 yılı itibarıyla 7000 kadroya bekçi alımları başvuruları tamamlanmasının ardından Valilikler tarafından kaymakamlıklarca süreç devam ediyor.

2018 yılı itibarıyla da kalan 7 bin 500 kadro için de başvuruların bir an önce yapılması merakla bekleniyor. İhdas edilen kadrolarla ilgili kesin tarih verilmemekle birlikte Valilikler tarafından ilanlar yayımlanacaktır. My memur olarak süreci takip etmekte ve alım yapılacak ile olursa sizler için bilgilendirme yapmaktayız.

15 ilin bekçi alım ilanları yayımlanmıştı! Trabzon Valiliği 150, Samsun Valiliği 250, İstanbul Valiliği 2000, İzmir Valiliği 750, Hatay Valiliği 300, Mersin Valiliği 500, Antalya Valiliği 250, Adana Valiliği 600, Erzurum Valiliği 150, Ankara Valiliği 1000, Ordu ili bekçi 100, Kocaeli Valiliği 200, Sakarya Valiliği 150, Bursa 250 olmak üzere toplamda 6 bin 650 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilanlar yayımlandı ve süreç kaymakamlıklarca devam etmekte. Ayrıca Gaziantep ili için de ilanlar yayımlandı ve sayısı net olarak verilmemişti.

Bekçi alımları için şartların da esnetilmesi talep ediliyor! İkametgah şartında esneme yapıldığını biliyoruz. Yani 1 yıl ikametgah şartı belirli koşullarda esnetilmişti. Dolayısıyla; sağlık, askerlik, eğitim ve meslek gereği ikametgahını başvuru yapılacak ile 1 yıl içerisinde de değiştirdiyse başvuru yapılabilecekti.

Yaş şartının esnetilmesi şart! Bilindiği üzere 657 Devlet Memurluğu Kanunu DMK gereği memurluğa girişte yaş şartı 35 olarak belirlenmiştir. Genellikle alımlar bu yönde olurken, Bekçi alımı için yaş şartının 30 olması adayları başvuru yapmakta zorluyor. Bu kapsamda yaş şartının 657 DMK'da olduğu üzere 35 ya da bir miktar esnetilmesi bekleniyor.

Askerlik şartının esnetilmesi şart! Ayrıca askerlik şartının da esnetilmesi isteyen üniversite öğrencileri, kendileri için de fırsat verilmesini istiyor. Eğitim sürecinde olan adaylar askerlik görevini yerine bu süreçte getiremeyecekleri için bu şartın esnetilmesi istenmekte. Askerlik şartının ya kaldırılması ya da adayların eğitim durumları itibarıyla ve eğitimlerinin aksamaması adına değiştirilmelidir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum