1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2018 Yılı 74 Bin Personel Alımı Dağılımı Nasıl Olacak
2018 Yılı 74 Bin Personel Alımı Dağılımı Nasıl Olacak

2018 Yılı 74 Bin Personel Alımı Dağılımı Nasıl Olacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2018 yılı kamu personeli alımı hakkında konuştu. 2018 yılında yapılacak 74 bin personel alımının dağılımı hakkında açıklama yaptı. 74 bin memur alımı dağılımı nasıl olacak?

A+A-

Maliye Bakanı Naci Ağbal personel alımları hakkında konuştu. Kendisine yöneltilen 2018 yılında kamuya personel alımları sorusunu yanıtlayan Maliye Bakanı Ağbal, personel alımı sayısı ve dağılımı hakkında bazı açıklamalar yaptı. 2018 yılında yapılacak personel alımı sayısının belli olduğunu, dağılımın ise henüz netleşmediğini ifade etti.

 

Öğretmen alımı ve Sağlık Bakanlığına öncelik

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında yapılacak personel alımı sayısının dağılımında iki kurumun öncelikli olacağını ifade etti. Başta öğretmen alımı ve sağlık personeli alımı olacağını belirtti. Ancak kontenjanların henüz belli olmadığını, dağılımın yeni yılla birlikte yapılacağını kaydetti.

 

Maliye Bakanı Ağbal, personel alımının dağılımı konusunda karar merciini işaret etti. Bu kararı Ekonomi Koordinasyon Kurulu ve Bakanlar Kurulunun vereceğini vurguladı. Daha önce açıkladığı 74 bin personel alımının sadece açıktan atama sayılarını içerdiğini kaydetti. Taşeron alımların bu kapsamda olmadığını açıkladı.

 

2018 yılında 74 bin kamu personeli alınacak.

 

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan Orta Vadeli Program sunumunda Bakan Naci Ağbal, 2018 yılı için memur alımı sayısını açıklamıştı. Önümüzdeki yıl 74 bin personel istihdam edileceğini belirtmişti. Bakan’ın bu iki açıklamasının ardından 2018 yılında alınacak 74 bin personelin sözleşmeli olacağı, önceliğin ise MEB ve Sağlık Bakanlığında olacağı anlaşılıyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler