1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2018 Yılı AGİ Miktarları 6 Milyon Çalışan İçin Artıyor
2018 Yılı AGİ Miktarları 6 Milyon Çalışan İçin Artıyor

2018 Yılı AGİ Miktarları 6 Milyon Çalışan İçin Artıyor

TBMM'de görüşmeleri süren Torba yasa kanun tasarısı görüşmeleri devam ederken tüm çalışanları ilgilendiren çok önemli AGİ açıklaması Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. AGİ artışı ile vergi dilimine geç girecek çalışanların maaş düşüşü engellenecek.

A+A-

13 Şubat 2018 itibarıyla Torba Yasa görüşmeleri devam ediyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal da Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması içerisinde yer alan AGİ düzenlemesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere Asgari ücretli çalışanlar için 2 yıldır geçici düzenleme yapılmakta ve sırasıyla % 15 ve % 20 vergi diliminden dolayı asgari ücretin düşüşü önlenmektedir. Memurlar için büyük sorun olan ve bazı memurlar için Nisan ayında başlayan vergi diliminden dolayı maaş kayıpları çoğu memur için Temmuz ayı itibarıyla artışa geçmektedir.

Asgari ücret için şimdiye kadar yapılan geçici düzenlemelerle maaşların belirtilen ücretin altına düşmemesi uygulaması şu an TBMM’de görüşülen Torba Yasa düzenlemesi ile kalıcı hale geliyor. Asgari ücretliler için getirilen bu düzenlemenin memurlar için de kalıcı hale getirilmesini umuyoruz. Naci Ağbal tarafından asgari ücrette düşüş yaşanmaması için AGİ desteğini içeren miktarlar.

2018-agi.jpg

2018-asgari-ucret.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.