1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2018 Yılı BİLSEM Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu
2018 Yılı BİLSEM Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu

2018 Yılı BİLSEM Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Yerleri Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bilim ve sanat merkezleri öğretmen seçme sürecine ilişkin sözlü sınava girmeye hak kazananların giriş yeri bilgisini yayımlandı. 2018 yılı BİLSEM öğretmen seçimi sözlü sınavı, sınav yeri belgesi için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bilim ve sanat merkezlerine öğretmen seçme ve atama kılavuzu kapsamında 2018 Yılı BİLSEM öğretmen seçimi sözlü sınavı sınav yeri belgesi yayımlandı.

BİLSEM öğretmen seçimi Sözlü sınavı nasıl yapılacak? Bakanlıkça belirlenen bölge merkezlerinde, bölge sözlü sınav komisyonları tarafından yapılacaktır. Sözlü sınava katılacak öğretmenler sözlü sınav tarihinde valiliklerce “görevli izinli” sayılacaktır. Bakanlıkça kendilerine herhangi bir yolluk veya yevmiye ödenmeyecektir.

Sözlü sınav, Ek-3 Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme Sözlü Sınav Değerlendirme Formu’na göre 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Tercihler ve atamalar; Sözlü sınava giren adayların tercih yapmaya esas puanları, il öğretmen değerlendirme komisyonu tarafından Ek-2 Değerlendirme Kriterleri Formu üzerinden belirlenen puanın %60’ı ile sözlü sınavdan alınan puanın %40’ı toplanarak belirlenecektir. Kılavuz için TIKLAYINIZ. BİLSEM öğretmen seçimi sınav giriş yeri belgesi için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler