1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. 2018 Yılı BİLSEM Öğretmen Atama Kılavuzu Yayımlandı
2018 Yılı BİLSEM Öğretmen Atama Kılavuzu Yayımlandı

2018 Yılı BİLSEM Öğretmen Atama Kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018 yılı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğretmen seçme ve atama kılavuzu yayımlandı. BİLSEM öğretmen atama başvuruları 5 Şubat'ta başlıyor. Atama kılavuzu ve öğretmen atama takvimi için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı için Bilim ve Sanat Merkezlerine öğretmen seçimi ve ataması için BİLSEM kılavuzu yayımlandı. BİLSEM öğretmen başvuruları 5 Şubat 2018 tarihinde başlayacak. BİLSEM öğretmen başvuruları 5 ile 6 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

BİLSEM öğretmen atama kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında hâlen kadrolu öğretmen olarak çalışanlardan görev yaptıkları ildeki bilim ve sanat merkezlerine atanmak isteyenlerin başvuru, seçim ve atamalarına ilişkin yürütülecek iş ve işlemleri kapsamaktadır.

BİLSEM öğretmen ataması için başvuru şartları; Bilim ve sanat merkezlerine öğretmen olarak atanabilmek için başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şunlardır.

Başvuru tarihi itibarıyla öğretmenlikte adaylığı kalkmış olmak, Öğretmen olarak görev yapmakta olduğu ilin bilim ve sanat merkezinde alanında kontenjan bulunması, 20 Şubat 2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar Çizelgesinde yer alan bir alanda başvuru tarihi itibarıyla öğretmen olarak görev yapıyor olmak gerekmektedir.

Atama yapılacak öğretmenlik alanları şunlardır; Bilişim Teknolojileri, Biyoloji, Coğrafya, Felsefe, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Fizik, İlköğretim Matematik, İngilizce, Kimya/ Kimya Teknolojileri, Matematik, Müzik, Görsel Sanatlar/Resim, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe, Teknoloji ve Tasarım. 2018 yılı BİLSEM atama kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler