1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2018 Yılı Hac Sağlık Görevlileri Müracaatları Başladı
2018 Yılı Hac Sağlık Görevlileri Müracaatları Başladı

2018 Yılı Hac Sağlık Görevlileri Müracaatları Başladı

2018 yılında Hac'da görev almak isteyen Sağlık Personeli Müracaatları 16 Şubat 2018 tarihine kadar alınacak. Müracaat edecek personelle ilgili açıklamalar ve başvuru için tıklayınız.

A+A-

2018 yılı Hac sağlık ekibinde görevlendirilecek personelle ilgili açıklamalar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. 2018 yılı Hac sağlık personeli alımı müracaatları ile İlgili Hususlar belli oldu.

2018 yılı Hac sağlık personeli görevlendirmesi için müracaat işlemleri 16 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. Müracaat etmek isteyenler öncelikle Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Al-Baraka Türk Katılım Bankası A.Ş. veya Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. nezdinde bulunan “Hac Sağlık Kurumsal Hesabı’na, görevli sağlık personeli hac müracaatı için 20,00 TL yatıracaklardır.

Müracaat ücreti yatırıldıktan sonra Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet adresinde bulunan Ek-1 örneğe uygun form, açıklamalar doğrultusunda elektronik ortamda doldurulacak, fotoğraf ekle butonundan vesikalık fotoğraf eklenecek, formun çıktısı alınarak Kurum yetkilisine onaylatıldıktan sonra çalıştığı kurumdan aldığı onaylı hizmet cetvelini de eklemek suretiyle elden veya posta ile en geç 21 Şubat 2018 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde olacak şekilde gönderilecektir.

İlan edilen süre içerisinde usulüne uygun olarak yapılmayan, formu eksik düzenlenen, üzerinde tahribat yapılan, kalemle müdahale edilen, başvuru yapanın imzası, kurum yetkilisinin imzası ve mührü bulunmayan, faksla yapılan veya belirtilen süre içinde ulaştırılmayan başvurular,

Acil Tıp Uzmanları hariç, 4924 sayılı kanuna veya 663 sayılı KHK’ ya tabi çalışan ve 10.07.2018 tarihi itibari ile Devlet Hizmet Yükümlülüğü devam eden personelin başvuruları kabul edilmeyecek, ayrıca müracaatı kabul edilmeyen ve vazgeçenlerin yatırmış oldukları ücret iade edilmeyecektir.

Sağlık ekibinde görev almak isteyen personel, Yurtdışında en az 50 gün kalabilecek ve Suudi Arabistan şartlarında gerektiğinde mesai mefhumu gözetilmeksizin, başvuruda bulunmuş olduğu unvanın gerektirdiği görev tanımı çerçevesinde, hafta sonu ve bayram tatili yapmadan çalışabilecek durumda olacaktır.

2018 yılı Hac Sağlık Personeli Görevlendirmeleri; Diğer Hususlar Başlıklı C Maddesinin a bendinde belirtilen unvanlar için, ihtiyaç nispetinde yapılacağından, söz konusu unvanların dışındaki ve fiilen çalıştığı kadro unvanı dışındaki unvanlar veya görevler için yapılacak müracaatlar, dikkate alınmayacaktır.

2018 yılı Hac Sağlık Ekibinde görevlendirilmek üzere usulüne ve şartlarına uygun olarak müracaat eden personelin (hekim, diş hekimi, eczacı ve diyetisyenler hariç), Diyanet İşleri Başkanlığı’nca bölge merkezi olarak belirlenecek yer ve tarihte test sınavına tabi tutulmaları, test sınavı sonunda puan sıralamasına göre oluşturulacak liste üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı’nca belirlenecek sayıda çağrılacak personel ile müracaatı bulunup test sınavına katılmayan hekim, diş hekimi, eczacı ve diyetisyenler mülakata alınacaktır.

Görevlendirmeler; test sınavı ve sözlü sınav/mülakata katılan sağlık personelinin aldıkları test sınavı ve sözlü sınav/mülakat puanlarının ortalamaları, test sınavına katılmayan hekim, diş hekimi, eczacı ve diyetisyenlerin ise sözlü sınav/mülakatta aldıkları puanlar dikkate alınarak oluşturulacak sıralama listeleri üzerinden yapılacaktır.

Uzman hekimler hariç, tüm branşlarda tecrübeli personel (hacda görev almış) görevlendirilmesinde %10 oranı aşılmayacaktır.

Test sınavı ve sözlü sınav/mülakatta başarılı olanlardan; daha sonra istenecek olan bilgi ve belgeleri temin edemeyenlerin ve hac organizasyonunda verilecek görevi yapmasına mani herhangi bir durumu bulunanların, belirlenen şartlardan bir veya birkaçını taşımadığı/kaybettiği ve karı-koca oldukları tespit edilenlerin (İçlerinden biri feragat etmediği takdirde), görevlendirme işlemleri yapılmayacak, şayet yapılmışsa hangi aşamada olursa olsun iptal edilecek, hakları bir sonraki seneye devredilmeyecek ve yanlış beyanda bulunduğu veya belgelerinde tahribat olduğu anlaşılanlar hakkında kanuni işlemlerin yapılması için, kurumlarına bilgi verilecektir.

Sağlık personeli ile ilgili yapılan işlemler, test ve mülakat sonuçları, görevlendirmeler ve yurt dışına hareket tarihleri Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinden veya ilgili personelin e-posta adreslerine mail gönderilmek suretiyle duyurulacak olup, ayrıca adreslerine postayla tebligat yapılmayacaktır. E-posta adresinin müracaat formuna yanlış girilmiş olması ya da aktif olmaması durumunda sorumluluk adaylara ait olacaktır. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler