1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 2018 Yılı Hac Sağlık Personeli Görevli Başvuru Duyurusu
2018 Yılı Hac Sağlık Personeli Görevli Başvuru Duyurusu

2018 Yılı Hac Sağlık Personeli Görevli Başvuru Duyurusu

Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı HAC'da görevli sağlık personelleri için başvuru tarihlerini açıkladı. 2018 HAC sağlık personeli alımı başvuruları ne zaman olacak?

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2018 yılı Hac sağlık ekibinde görevlendirilecek personel müracaat işlemleri; 12 Şubat 2018 ile 16 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıkladı. 2018 Hac sağlık personeli olarak görevlendirileceklerde aranan özellikler ve tüm şartları aşağıdaki kılavuzda bulabilirsiniz.

2018 yılı hac organizasyonunda görevlendirilecek sağlık personelinin unvanları; Acil Uzmanı, Aile Hekimi Uzmanı, Fizik Tedavi Uzmanı, Anestezi, Cildiye, Dâhiliye, Diş Hekimi, Eczacı, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz, İntaniye, Kadın Doğum, Kardiyoloji, Kbb, Nöroloji, Ortopedi, Psikiyatri, Radyoloji, Üroloji ve Pratisyen-Aile Hekimi, Anestezi, Diş, Laboratuvar, Ortez-Protez, Röntgen, Sterilizasyon ve Tıbbi Cihaz Tamir Teknikerleri/Teknisyenleri ile ATT (acil tıp teknisyeni-paramedik)’ler, Diyetisyen, Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı), Eczacı kalfası, Hemşire (Ebe, Ebe-HemşireHemşire), Hastabakıcı-Hizmetli olarak açıklandı.

2018 Hac sağlık personeli başvuru ücreti! Müracaat etmek isteyenler öncelikle Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Al-Baraka Türk Katılım Bankası A.Ş. veya Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. nezdinde bulunan “Hac Sağlık Kurumsal Hesabı’na, görevli sağlık personeli hac müracaatı için 20,00 ₺ yatıracaklardır.

Müracaat ücreti yatırıldıktan sonra Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün HAC internet adresinde bulunan Ek–1 örneğe uygun form, açıklamalar doğrultusunda elektronik ortamda doldurulacak, fotoğraf ekle butonundan vesikalık fotoğraf eklenecektir.

Başvuru formunun çıktısı alınarak Kurum yetkilisine onaylatıldıktan sonra çalıştığı kurumdan aldığı onaylı hizmet cetvelini de eklemek suretiyle elden veya posta ile en geç 21 Şubat 2018 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde olacak şekilde gönderilmesi gerekiyor.

2018 Hac Sağlık Personeli alımı için müracaat edeceklerde aranılan şartlar; Uzman Doktorlarda, Pratisyen Doktorlarda, Diş Hekimleri ve Eczacılarda, Diyetisyenlerde, Hemşire,(Ebe, ebe-hemşire, hemşire), ATT (Acil Tıp Teknisyeni-paramedik), Sağlık Memuru (Toplum sağlığı), Laboratuvar, Tıbbi Cihaz Tamir, Röntgen, Anestezi, Ortez-Protez, Sterilizasyon Ve Diş Teknikeri / Teknisyeni ve Eczacı Kalfası olarak çalışanlarda, Hastanelerde servis hizmetlerinde fiilen hastabakıcı veya hizmetli olarak görev yapanlarda olmak üzere ayrı ayrı özel şartları bulunmaktadır. 2018 Hac sağlık personeli görevli başvuru kılavuzu çin TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler