1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2018 Yılı Merkezi Memur Atama Sayısı Belli Oldu
2018 Yılı Merkezi Memur Atama Sayısı Belli Oldu

2018 Yılı Merkezi Memur Atama Sayısı Belli Oldu

2018 yılı merkezi bütçe kanun tasarısı TBMM’ye sunuldu. Buna göre 2018 yılında sadece 5 bin memur kadrosuna atama izni verildi. 2018 yılında memur alımı yine az olacak. Atamalar açıktan yapılacak.

A+A-

2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı hazırlanarak Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. TBMM’ye sunulan ve Maliye Bakanlığı tarafından tam metni yayınlanan bütçe kanunu tasarısında, 2018 yılında atama yapılmasına izin verilecek memur kadrosu sayısına da yer verildi. Buna göre 2018 yılında 5 bin memur alımı yapılabilecek.

Bütçe kanun tasarısının çeşitli KHK’lara göre bütçe kanununda gösterilmesi gereken parasal ve diğer sınırlara ait cetvelinde ilgili ifadeler yer aldı. Burada 2018 yılında izin verilen memur ve öğretim elemanı sayısı açıkça belirtildi.

5 bin memur, 4 bin öğretim elemanı alınacak.

İlgili cetvelde, serbest memur kadrolarına 5 bin memur, boş öğretim elemanı kadrolarına ise 4 bin atama olmak üzere toplam 9 bin atamaya izin verildiği yazıldı. Öğretim elemanı kadrolarından ayrılan personel sayısı kadar atama izni ayrıca verilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına naklen öğretmen alımı için ise ayrıca 500 kadro verildi.

Alımlar yine açıktan olacak.

Daha önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında 74 bin kamu personeli alınacağını ifade etmişti. Bütçe kanununda görülen 5 bin memur kadrosu ise merkezi atamayla, kadrolu olarak yapılacak alımları işaret ediyor. Geri kalan 70 bine yakın atama yine sözleşmeli kadrolara, açıktan ve çoğunlukla mülakat ile yapılacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler