1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. 2018 Yılı Pasaport, Ehliyet ve Değerli Tüm Kağıt Ücretleri Belli Oldu
2018 Yılı Pasaport, Ehliyet ve Değerli Tüm Kağıt Ücretleri Belli Oldu

2018 Yılı Pasaport, Ehliyet ve Değerli Tüm Kağıt Ücretleri Belli Oldu

Maliye Bakanlığı, Muhasebat Genel Müdürlüğü genel tebliği yayımlandı Buna göre 2018 yılı için geçerli olacak pasaport ücreti, noter kağıdı, sürücü belgeleri, motorlu araç tescil belgesi gibi değerli kağıt ücretleri belli oldu. 2018 yılı ücretleri için tık

A+A-

Maliye Bakanlığı, Muhasebat Genel Müdürlüğü Genel Tebliği yayımlandı ve 210 sayılı Değerli Kağıtlar Kanununa ekli Değerli Kağıtlar Tablosunda yer alan değerli kağıtların 2018 yılında uygulanacak satış bedelleri tespit edildi.

Değerli kağıt bedelleri; 210 sayılı Kanuna ekli Değerli Kağıtlar Tablosunda yer alan değerli kağıtların bedelleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Noter kağıtları: Noter kağıdı 11 TL, Beyanname 11 TL, Protesto, vekaletname, re’sen senet 22 TL, Pasaportlar 108 TL, İkamet İzni 72 TL, Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 18,50 TL, Değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 18,50 TL olarak belirlendi.

Kayıp nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 37 TL, Aile cüzdanları 98,50 TL, Sürücü belgeleri 134 TL, Sürücü çalışma belgeleri (karneleri) 134 TL olarak belirlendi.

Motorlu araç tescil belgesi 120 TL, İş makinesi tescil belgesi   100 TL, Banka çekleri ( Her bir çek yaprağı) 6,50 TL, Mavi Kart 10 TL, Yabancı çalışma izni belgesi 72 TL, Çalışma izni muafiyeti belgesi 72 TL olarak belirlendi.

14 Ocak 2016 tarihli ve 6661 sayılı Askerlik Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 4 üncü maddesi ile 210 sayılı Kanuna eklenen geçici 3 üncü madde kapsamında Nüfus Cüzdanlarının bedeli 10,50 TL olarak belirlenmiştir.

"Nüfus Cüzdanları", muhasebe birimleri, yetkili memurlar, noterler ve noterlik görevini yapan memurlar ile bankalar tarafından yeni bedelleri üzerinden satılır.

Muhasebe birimleri ve yetkili memurlarda mevcut değerli kağıtların yeniden değerlendirilmesi ve muhasebeleştirilmesi işlemleri 27 Aralık 2014 tarihli ve 29218 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülür.

Yurtdışı temsilcilikler tarafından satılan değerli kağıtların bedellerinin yabancı para cinsinden tahsilinde, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından 2017 yılının son iş günü saat 15.30 da belirlenen gösterge niteliğindeki efektif alış kurları esas alınır ve bu hesaplamada ortaya çıkan ondalık küsuratlar tama iblağ edilir. Resmi gazete metni için TIKLAYINIZ.

2018-yili-degerli-kagit-bedelleri.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.