1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. 2018 Yılı YÖK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı - 26 Üniversite Personeli GYS ve UD
2018 Yılı YÖK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı - 26 Üniversite Personeli GYS ve UD

2018 Yılı YÖK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı - 26 Üniversite Personeli GYS ve UD

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı ve 26 üniversitede unvan değişikliği ve/veya görevde yükselme sınavı duyurusu ve kadrolarını yayımladı.

A+A-

Yükseköğretim üst kuruluşları ile yükseköğretim kurumları personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği uyarınca görevde yükselme veya unvan değişikliği merkezi yazılı sınav duyurusu yayımladı.

Merkezi sınav kurulu kararı, merkezi yazılı sınav konu başlıkları ile yükseköğretim üst kuruluşları ile yükseköğretim kurumları personeli 2018 yılı görevde yükselme ve/veya unvan değişikliği merkezi yazılı sınava ilişkin kurum bazında kadrolara aşağıdaki bağlantılardan ayrıca ulaşabilirsiniz.

Yükseköğretim üst kuruluşları ile yükseköğretim kurumlarından gelen talepler hakkında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı ile yükseköğretim kurumlarından gelen merkezi yazılı sınav talepleri görülmüş olup, merkezi yazılı sınav başvuru süresinin 5 iş gününden az olmamak üzere başvuru süresinin son gününün 30 Nisan 2018 olarak belirlenmesine; kurumlardan gelen talepler doğrultusunda Başkanlığımızca ilan edilecek olan merkezi yazılı sınav duyurusunun, her kurumca kendi personeline aylıksız izinde bulunanlar dahil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlarında başvuruda bulunabilmelerinin ilgili birimlerce sağlanmasına karar verildi.

Başvuru süresinin sona ermesini müteakip, yapılan başvuruların, her kurumun Yönetmelikte adı geçen birimlerince açılıp incelenerek, değerlendirmelerin 15 gün içinde yapılarak, aranan şartları taşıyanlara ilişkin aday listelerinin en geç 3 gün içerisinde her kurumun kendi resmi internet sayfasında ilan edilmesine karar verildi.

Aday listesine ilişkin olarak ilan tarihinden itibaren 5 iş günü içinde her kurumun kendi sınav kuruluna yapılacak olan itirazların, yine her kurumun kendi sınav kurulunca 10 iş günü içinde karara bağlanmasına karar verildi.

Kesinleşen aday listelerinin 5 iş günü içerisinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına gönderilmesi ile aynı süre içerisinde her kurumun kendi resmi internet sayfasında ilan edilmesine karar verildi.

Başkanlık Makamının 13 Mart 2018 tarihli ve 689 sayılı Oluru ile merkezi yazılı sınavın Anadolu Üniversitesine yaptırılmasına karar verildi.

Kesinleşen aday listelerinin Başkanlığa intikal etmesini müteakip, Başkanlıkça merkezi yazılı sınava ilişkin protokolü tesis etmek amacıyla Anadolu Üniversitesine müracaat edilmesine karar verildi.

Görevde yükselme ve/veya unvan değişikliği merkezi yazılı sınav konu başlıklarının ekli listede belirtilen şekilde olmasına Kurula merkezi yazılı sınav için MGYS internet adresinden girişi yapılan boş kadro listeleri ile Merkezi Sınav Kurulu Kararının, resmi internet sayfasında duyurulmasına karar verildi.

Yazılı sınavı yapacak olan kurum tarafından sınav sonuçlarının Başkanlığımıza intikal etmesini müteakip 5 iş günü içinde resmi internet sayfamızda ilan edilmesi ve merkezi yazılı sınav işlemlerinin 2018 yılı içinde tamamlanmasına karar verildi.

Kurumlarca girişi yapılan boş kadro listelerine ilişkin olarak Adana Bilim ve Teknoloji, Ardahan, Boğaziçi, İskenderun Teknik, İstanbul Teknik, Orta Doğu Teknik, Selçuk ve Sinop Üniversitesi Rektörlüğünün düzeltme talepleri hakkındaki başvurusu ile Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ve Marmara Üniversitesi Rektörlüğünün görevde yükselme ve unvan değişikliği merkezi yazılı sınavına dahil olunması hakkındaki başvurularının kabulü ile söz konusu kurumlara kadrolarının girişi için sistemin açılmasına karar verildi.

İlana çıkan kuramların, merkezi yazılı sınavdan sonra Yönetmelik hükümleri doğrultusunda her kurumun kendisi tarafından sözlü sınav yapılmasına Oy birliği ile karar verilmiştir. Tüm kadrolar için TIKLAYINIZ. Merkezi sınav kurulu kararı için TIKLAYINIZ. Merkezi yazılı sınav konu başlıkları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler