1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. 2018 Yılı Zorunlu Trafik Sigortası Zam Oranı Resmi Gazetede Yayımlandı
2018 Yılı Zorunlu Trafik Sigortası Zam Oranı Resmi Gazetede Yayımlandı

2018 Yılı Zorunlu Trafik Sigortası Zam Oranı Resmi Gazetede Yayımlandı

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 31 Aralık 2017 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

Başbakanlık, Hazine Müsteşarlığı tarafından karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında tarife uygulama esasları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımlanarak 1 Ocak 2018 itibarıyla yürürlüğe giriyor.

14 Temmuz 2007 tarihli ve 26582 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmeliğin Geçici 11 inci maddesine aşağıdaki fıkra eklendiği belirtildi.

 Bu kapsamda eklenen yeni hüküm şu şekildedir; Bu maddenin birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü fıkraları uyarınca her bir araç grubu ve basamak bazında hesaplanan azami primler, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2017 yılı Aralık ayı azami primlerine %5 eklenerek uygulanır hükmü eklendi.

Trafik sigortalarına gelecek % 5’lik zam oranının geçerlilik tarihi de 1 Ocak 2018 olarak belirlendi. Buna göre Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasına % 5’lik zam yapılacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler