1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 2018 Yılında Görevli Memurlara Verilecek Seyahat Kartı Ücretleri Belli Oldu
2018 Yılında Görevli Memurlara Verilecek Seyahat Kartı Ücretleri Belli Oldu

2018 Yılında Görevli Memurlara Verilecek Seyahat Kartı Ücretleri Belli Oldu

Maliye Bakanlığı, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından 2018 Yılı Seyahat Kartlarına İlişkin Genel Yazı Yayımlandı. Buna göre görevli memurlara verilecek seyahat kartlarına dair ücretler belli oldu.

A+A-

Maliye Bakanlığı, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nün belirlediği ve memuriyet mahalli dahilinde seyyar olarak vazife gören memur ve hizmetlilere, seyahat kartlarının verilmesine, kullanılmasına ve bu kartlar için ödenecek bedellerin belirlenmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

6245 sayılı Kanunun 48 inci maddesi uyarınca, memuriyet mahalli dahilinde seyyar olarak görev yapan memur ve hizmetlilere verilecek söz konusu kartlarla bu Kanun kapsamında bulunan bütün idareler tarafından işletilen her türlü taşıtlarda seyahat edilebilecektir.

Seyahat kartı taleplerinin hazırlanmasında, 2017 yılında uygun görülen sayılar aşılmayacaktır. Ancak, isim ve unvan değişikliği yapılabilecektir.

Mali hizmet birimleri, seyahat kartı taleplerini, 6245 sayılı Kanun ile bu Kanuna dayanılarak Bakanlığımız tarafından yapılan düzenlemelere uygunluk ve bütçe ödeneğinin yeterliliği ile hizmetin gerekliliği yönlerinden değerlendirip kontrol edeceklerdir.

Seyahat kartlarından, hafta tatili ile resmi tatil günleri hariç iş günlerinde 07.00-19.00 saatleri arasında; su, doğalgaz ve elektrik arızalarında fiilen çalışanlar ise tatil günleri dahil günün her saatinde yararlanabileceklerdir.

Birimlerce, 6245 sayılı Kanunun 48 inci maddesi kapsamında yürütülecek hizmetlerin, söz konusu maddede sayılan unvanlara sahip memur ve hizmetliler tarafından gördürülmesine azami özen gösterilecektir.

2018 yılı için geçerli olmak üzere seyahat kartları KDV hariç; Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye sınırları içerisinde aylık 85,35 TL, Diğer büyükşehir belediye sınırları içerisinde aylık 63,60 TL, Büyükşehir olmayan diğer illerde ise aylık 47,65 TL karşılığında verilecektir. Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.