1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. 2018 Yılında Uygulanacak İdari Para Cezaları Yayımlandı
2018 Yılında Uygulanacak İdari Para Cezaları Yayımlandı

2018 Yılında Uygulanacak İdari Para Cezaları Yayımlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından 2018 yılında uygulanacak olan idari para cezaları tam listesi yayımlandı. 2018 yılı idari para cezaları listesi için tıklayınız.

A+A-

2018 yılında uygulanacak olan idari para cezaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanarak yürürlüğe girdi. Deniz İş Kanunu, İş Kanunu, Basın İş Kanunu, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ve çalışma izni olmaksızın çalışan veya çalıştırılan yabancılar ile bildirim yükümlülüğünün ihlali halinde uygulanacak idari para cezaları olmak üzere 2018 yılı idari para cezaları yayımlandı.

ÇSGB’nin yayımladığı idari para cezalarının kanun kapsamları şu şekildedir; 854 sayılı Deniz İş Kanununa göre uygulanacak idari para cezaları, 4857 sayılı İş Kanununa göre uygulanacak idari para cezaları, 5953 sayılı Basın İş Kanununa göre uygulanacak idari para cezaları, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununa göre uygulanacak idari para cezaları olarak geçmektedir.

Ayrıca 2018 yılı idari para cezalarının arasında çalışma izni olmaksızın çalışan veya çalıştırılan yabancılar ile bildirim yükümlülüğünün ihlali halinde uygulanacak idari para cezaları olmak üzere tüm listelere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İdari para cezalarının tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.