2018 Yılından İtibaren Taslak Ders kitaplarının İncelenmesinde Yeni Bir Süreç Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, intihal.net yazılımı ile taslak ders kitaplarının incelenmesinde yeni bir süreç başlatacak. MEB'e hibe edilen yazılım sayesinde terör örgütü bağlantılarını ve kötü niyetli yayıncıların da hile yapmaları engellenecek.

42333
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2018 Yılından İtibaren Taslak Ders kitaplarının İncelenmesinde Yeni Bir Süreç Başlatılacağı belirtildi.

Taslak ders kitapları incelemesi bugüne kadar yalnızca öğretmenlerden oluşan komisyonlar tarafından manuel olarak yapılmaktayken bu yıldan itibaren incelemelerimizin el emeğiyle yapılmasının yanı sıra inceleme sürecinin başında ve sonunda intihal taraması yapılacağı belitildi.

Bu amaçla Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık Ltd. Şirketi ürünü olan intihalnet yazılımı, adı geçen şirket tarafından Millî Eğitim Bakanlığı’na hibe edildi. Tamamen yerli ve millî olan bu yazılımın MEB’e hibe edilmesiyle ilgili protokol töreni MEB Başöğretmen salonunda 2 Mart2018 tarihinde düzenlendi.

2018 Birinci dönem taslak kitap inceleme sürecinden itibaren İntihal.net yazılımıyla kitapları hazırlayanların başka eserlerden intihal yapıp yapmadıkları tespit edilebilecektir. İntihalnet yazılımıyla bazı kötü niyetli yayıncıların aynı kitabı iki farklı kitapmış gibi sunmasının da önüne geçilebilecektir. İntihalnet yazılımıyla, ders kitaplarında FETÖ irtibatlı veya iltisaklı kaynakların ve mesajların kullanılıp kullanılmadığı tespit edilecektir. Konuyla ilgili açıklamanın tam metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2018 Yılından İtibaren Taslak Ders kitaplarının İncelenmesinde Yeni Bir Süreç Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!