2018/1 EKPSS İle Ankara Adliyesine Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu

Adalet Bakanlığı, Ankara Adli Yargı İlk Derce Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından KPSS 2018/1 ile Engelli Personel İstihdamına İlişkin Duyurusu yapıldı. Engelli memur alımına esas atama belgeleri için tıklayınız.

42262
Daha Fazla Göster

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak çıkarılan 7 Şubat 2014 tarihli ve 2896 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda ÖSYM Başkanlığınca yapılan 4 Nisan 2018 tarihli EKPSS- KURA sonucuna göre ekte isimleri bulunan 66 hizmetli ve memur adayının Ankara Adliyesine yerleştirilmeleri yapılmıştır.

Yerleştirilen Hizmetli/Memur adaylarının aşağıda ilgili belgeleri 15 gün içerisinde Başkanlığa ulaştırılması gerekmektedir.

Atanacaklardan istenecek evraklar; Başvuru dilekçesi, Mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli sureti, “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe kabul edilen en az %40 oranında engeli bulunduğunu ve ilgilinin çalışabilir durumda olduğuna ilişkin mevzuata uygun engelli sağlık kurulu raporu isteniyor.

Askerlik durumunu belirten askerlik şubesinden alınacak belge ve ayrıca Ek-3 doldurulması, Mal bildirimi, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu,  Devlet Personel Başkanlığınca yapılan yerleştirme sonuç belgesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Vukuatlı nüfus kayıt örneği isteniyor.

İlgililerin yerleştirildikleri ilden başka bir ile atanma taleplerinin bulunup bulunmadığının sorulması, başka bir mahale atanma talebi bulunanlardan buna ilişkin dilekçelerin alınarak evraka eklenmesi, şayet ilgililerin başka bir mahale atanma talebi bulunmuyor ise buna ilişkin de dilekçe istenmektedir.

1 adet 6*9 ebatında biometrik, 2 adet vesikalık fotoğraf Hakkında devam eden yargılama veya soruşturma bulunup bulunmadığına dair yazılı beyan, Halen başka kurum ve kuruluşunda görev yapanlarla ilgili kurumda görevli olduğuna dair hizmet belgesi ve görev yeri belgesi, Başka bir kurum ve kuruluşa karşı mecburi hizmetle yükümlü olmadığına dair dilekçe isteniyor. Ataması yapılan memur adayları ve atama belgelerinin tamamı için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2018/1 EKPSS İle Ankara Adliyesine Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!