1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. 2018/4 ÖSYM 11 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
2018/4 ÖSYM 11 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

2018/4 ÖSYM 11 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı sözleşmeli yerli uzman personel giriş sınavı duyurusu (2018-4) yayımlandı. ÖSYM sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve ilan metni için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında istihdam edilmek üzere, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun kapsamında on bir adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacaktır. ÖSYM personel alımı başvurular 14 Nisan ile 30 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek.

ÖSYM personel alımı giriş sınavı sözlü usulü ile 14 Mayıs 2018 tarihinde ÖSYM Bilkent adresinde yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir.

ÖSYM personel alımı mezuniyet şartı! 5 İstatistik, 1 İşletme, 1 Maliye, 1 Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği veya Türkçe Öğretmenliği, 4 yıllık programlardan mezun olup Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim dalı veya bölümü programlarında yüksek lisans yapmış olmak şartları bulunuyor.

ÖSYM personel alımı genel şartları! Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak gerekiyor.

Yukarıdaki tabloda belirtilen dil ve düzeylerde yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, veya denk kabul edilen sınavlarla belgelemek gerekiyor.

Başkanlığın ihtiyaç duyduğu alan ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Başkanlık Sözleşmeli Yerli Uzman Personel Giriş Sınavına ikiden fazla başvurmamış olmak gerekiyor.

ÖSYM personel alımı özel şartları! Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak gerekiyor.

5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler