1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 2018’de Su Ürünleri Mühendisleri İçin Kadro Talebi Yinelendi
2018’de Su Ürünleri Mühendisleri İçin Kadro Talebi Yinelendi

2018’de Su Ürünleri Mühendisleri İçin Kadro Talebi Yinelendi

Gıda, Tarım ve hayvancılık Bakanlığında atma bekleyen mühendislerden su ürünleri branşı için atama talebi yinelendi. 2018 yılı memur alımları kapsamında Ahmet Eşref Fakıbaba’dan su ürünleri mühendisleri için kadro verilmesi talep edildi.

A+A-

Atama bekleyen Su Ürünleri Mühendisleri Sayın Bakan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’dan 2018 yılı için ne kadar su ürünü mühendisi alımı yapılacağına dair cevap bekliyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde zengin su kaynaklar olmasına rağmen su ürünleri üretiminde istenilen yerde değiliz.

Türkiye su ürünleri üretiminde Avrupa’da 5’nci Dünya’da ise 32’nci sıradadır. Bu kadar çok kayağa rağmen ideal bir konumda olmayan su ürünleri üretimi için su ürünleri mühendisleri ve balıkçılık teknolojisi mühendislerinin talepleri dinlenmelidir.

Her yıl sadece 30-40 atama yapıldığını bildiren Su Ürünleri Mühendisleri ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendislerinin atama sayıları arttırılmalıdır. Kamu kurumlarında yapılan mühendis atamalarında her atama sürecinde yetersiz mühendis ataması yapılıyor.

Diğer meslek grupları ile karşılaştırıldığında yetersiz atama sayıları 2018 yılında arttırılması talep ediliyor. Gerekli istihdamın yapılmaması da ülkemizin bugünkü konumunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu kapsamda Tarım Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya 2018 yılında kaç tane ve ne zaman Su Ürünleri Mühendisi ataması yapılacağı soruluyor ve önceki yıllara göre bu sayının arttırılması talep ediliyor!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.