1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2019 ALES/2 Sınav Günü Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Tam Listesi
2019 ALES/2 Sınav Günü Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Tam Listesi

2019 ALES/2 Sınav Günü Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Tam Listesi

ÖSYM, ALES: Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı kapsamında 22 Eylül’de gerçekleştirilecek olan ALES/2 için sınav günü açık olacak Nüfus Müdürlüklerinin tam listesini yayımladı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 22 Eylül 2019 tarihinde 2019-ALES/2 İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri il il tam listesi belli oldu. 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacak 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/2) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki Nüfus Müdürlükleri Açık Olacak.

22 Eylül 2019’da İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 22 Eylül 2019 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

2019 ALES/2 sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinde yer alan 2019-ALES/2 başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-ALES/2 Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. 

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

22 Eylül 2019 Pazar günü 07.00- 10.00 saatleri arasında açık olacak il/ilçe nüfus müdürlükleri için TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler