1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 ALES/2 Soru ve Cevapları Yayımlandı
2019 ALES/2 Soru ve Cevapları Yayımlandı

2019 ALES/2 Soru ve Cevapları Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019 yılı ALES 2 sınavı cevap kağıtları ve aday cevap anahtarları ÖSYM AİS’te yayımlandı. ALES 2 soru ve cevapları için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019 ALES 2 sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından merakla beklenen ALES: Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES 2 soru ve cevapları da bugün yayımlandı. 2019- ALES/2 Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı duyurusu yapan ÖSYM’nin açıklamalarını My Memur olarak hazırladık.

22 Eylül 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS adresinden 04 Ekim 2019 tarihinde saat 10.00'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. 

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır açıklamasına yer verildi. Ayrıca ÖSYM’nin ALES-2 ve sorularına aşağıdaki AİS bağlantısından erişim sağlayabilirsiniz.

ÖSYM AİS için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler