1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 ALES/3 Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı
2019 ALES/3 Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

2019 ALES/3 Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019/3 ALES giriş belgelerinin yayımlandığı duyuruldu. ALES/3 sınav giriş belgeleri My Memur haberde.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 7 Kasım 2019 tarihi itibarıyla 2019-ALES/3 Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı duyurusu yayımlandı. ALES: Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı kapsamında 2019/3 ALES sınavı için giriş belgelerine aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

2019-ALES/3 SINAVA GİRİŞ BELGELERİ AÇIKLANDI

17 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/3) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden 7 Kasım 2019 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ALES/3 SINAV SAATİ UYARISI

17 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019-ALES/3 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

ÖZEL KİMLİK BELGESİ

Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı,

Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı,

Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar geçerlidir.

HANGİ KARTLAR GEÇERLİ DEĞİLDİR

Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.

Üzerinde soğuk damga, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (TC Kimlik Numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS İnternet sitesi giriş için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler