1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2019 BİLSEM Sınavı Grup Tarama Uygulaması Ne Zaman yapılacak
2019 BİLSEM Sınavı Grup Tarama Uygulaması Ne Zaman yapılacak

2019 BİLSEM Sınavı Grup Tarama Uygulaması Ne Zaman yapılacak

Bilim ve Sanat merkezlerinde eğitim alacak öğrencileri belirlemek için MEB tarafından yapılacak olan, BİLSEM sınavı grup tarama uygulaması ne zaman yapılacak? BİLSEM sınavı giriş belgesi nasıl alınacak? Detaylar haberimizde yer alıyor.

A+A-

BİLSEM (Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri) 2019 sınav yerleri e-okul sayfasında açıklandı. BİLSEM’ e alınacak özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi için yapılan grup tarama uygulaması, yurt içinde 81 il, 219 sınav merkezinde ve KKTC’de gerçekleştirilecek. İlkokul birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarda okuyan özel öğrencilerin katılabileceği sınav MEB tarafından yapılacak. Tablet üzerinden yapılan BİLSEM grup tarama uygulaması kapsamında başarılı olan öğrenciler ayrıca bireysel değerlendirmeye alınacak.

Her sene düzenli olarak yapılan BİLSEM sınavları, MEB tarafından çeşitli merkezlerde yapılıyor. 2018 – 2019 yılı BİLSEM’ de eğitim alacak öğrencileri belirleyen BİLSEM sınavı grup tarama uygulamasına girecek olan öğrencilerin BİLSEM sınav giriş belgeleri 8 Ocak 2019 tarihinde e-okul Yönetim bilgi sistemi “Sınav İşlemleri” modülünde yayımlandı. BİLSEM sınavı giriş belgelerini öğrencilerimize okul idaresinin onaylayarak vermesi gerekiyor.

BİLSEM SINAVI NE ZAMAN OLACAK?

BİLSEM Sınavı il genelinde il tanılama sınav komisyonlarının belirlediği merkezlerde 19 Ocak – 24 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak.

BİLSEM sınav sonuçları 29 Mart 2019 tarihi itibariyle açıklanacak. Sonuçlar Meb’in resmi internet sitesinde açıklanacak. BİLSEM Grup tarama uygulamasında 1. Sınıflara 60 soru, 2. Sınıflara 70 soru ve 3. Sınıflara da 70 soru sorulmuş olup her sorunun 10 puan olarak değerlendirileceği önceden belirtilmişti.

BİLSEM Sınavı Giriş Belgesi İçin TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler