1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 DGS Tercih Kılavuzu Güncellendi! Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri
2019 DGS Tercih Kılavuzu Güncellendi! Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

2019 DGS Tercih Kılavuzu Güncellendi! Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

ÖSYM 2019 DGS tercih kılavuzunu güncelledi. DGS tercihlerinde Ön Lisans Mezuniyet Alanlarına Göre Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları güncellendi. İşte yeni listeler için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi "ÖSYM" tarafından 26 Ağustos 2019 tarihli duyuru ile kılavuzda güncelleme yapıldı. 2019-DGS Tercih İşlemleri: Tablo-2'de Yer Alan Açık Öğretim Lisans Programlarının Güncellenmesine dair detayları aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir ve güncel tabloyu indirebilirsiniz.

2019-DGS Tablo-2'de açık öğretim lisans programlarına geçiş yapabilecek ön lisans programları, ilgili Üniversiteler tarafından güncellenmiştir.

Tablo-2, yeni haliyle ÖSYM'nin internet adresinden yayımlandı. Bu güncelleme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini güncelleyebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken Tablo-2'de yapılan güncellemeleri esas almaları gerekmektedir denildi. Aşağıdaki bağlantıdan ilgili tabloya ve “Ön Lisans Mezuniyet Alanlarına Göre Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları” listesine ulaşabilirsiniz.

2019 yılı DGS tercihleri başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda, 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı kapsamında tercih sürecinin başladığı duyuruldu. Bu kapsamda üniversitelerin önlisans düzeyinde programlarından mezun olan adaylar, kendi alanlarıyla ilişkilendirilmiş lisans programlarına geçiş yapabilecek.

TABLO-2. Ön Lisans Mezuniyet Alanlarına Göre Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları için TIKLAYINIZ. (26.08.2019 tarihinde güncellenmiştir.)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler