2019-DİB-MBSTS Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları Yayınlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2019-DİB-MBSTS) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı ÖSYM tarafından yayınlandı.

53352
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM DİB-MBSTS soru kitapçığını ve cevap anahtarlarını yayınladı. ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda; 2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına ait temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı.

13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı 2019-DİB-MBSTS ile alakalı temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının % 10’unu yayınladı.  ÖSYM sistemi 16 Nisan 2019 tarihinde saat 10.00 itibariyle erişime açtı. Adaylar sorulara ve cevap anahtarına ÖSYM aday işlemleri internet sayfası üzerinden T.C kimlik numaraları ve parolaları ile erişebilecekler.

Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamı, 10 gün süresince sistemden erişeme açık olacak. Yani adaylar soruların tamamına, 26 Nisan 2019 tarihine kadar kontrol etmeleri gerekmektedir.

DİB-MBSTS KİMLER GİREBİLİR?

ÖSYM tarafından yapılan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına; görevde yükselmek isteyen, yurtdışına veya hacca görevli olarak gitmek isteyen veya bulunduğu camiden başka bir camiye nakil sınavı ile gitmek isteyenler girebilirler.

2019-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10)

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!