1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2019-İSG 1. Dönem Sınavı Başvuru İşlemleri Sona Eriyor
2019-İSG 1. Dönem Sınavı Başvuru İşlemleri Sona Eriyor

2019-İSG 1. Dönem Sınavı Başvuru İşlemleri Sona Eriyor

İSG İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavı ÖSYM tarafından yılda iki kez yapılıyor. 2019 Yılı için 1. Dönem İSG sınavı başvuruları 4 Nisan’da alınmaya başlandı. ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine göre İSG 2019/1. Dönem başvuruları ne zaman bitiyor?

A+A-

İSG Sınavı, ÖSYM’nin belirlediği sınav takvimine göre her sene aralıklı olarak 2 dönem şeklinde yapılıyor. Son yıllarda işverenlere kanunen İş Sağlığı ve Güvenliği alanında istihdam edilmek üzere çalıştırdığı personelleri arasından ya da ihtiyaç halinde ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirme yükümlülüğünün getirilmesiyle, İş güvenliği uzmanlarına da talep artmıştır. Bu sebeple İSG sınavına olan talepte büyük ölçüde artmıştır.

Bakanlıkça yetkilendirilmiş ve İSG yani İş Güvenliği Uzmanlığı belgesine sahip kişiler ihtiyaç halinde kurumlarda değerlendirilmektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavının birincisi olan İSG 2019 Mayıs Dönemi Sınavı için başvuru işlemleri 4 Nisan’da yapılmaya başladı. Sınava girmeyi düşünen adaylar sabırsızlıkla sınavın tarihini bekliyor. Ayrıca başvuruların biteceği tarihte adaylar tarafından merak ediliyor.

2019-İSG 1.dönem Sınavı başvuruları hangi tarihte sona erecek? 2019 1. Dönem İSG Sınav başvuruları 4 Nisan 2019 tarihi itibariyle başladı. 2019 yılı Mayıs dönemi İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına katılacak olan adaylar başvuru tarihinin ne zaman sona ereceğini merak ediyor. İSG Sınavı 1. dönem yani İSG Mayıs dönemi başvuruları 4 Nisan – 11 Nisan tarih aralığında ÖSYM tarafından alınacak.

2019 Mayıs dönemi İSG Sınavı ne zaman yapılacak? Başvurularının 11 Nisan’da sona ereceği İSG Sınavı 18 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak. Adayların İSG sınav sonucu başarılı olabilmesi için, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sertifika alanlarında 70 puan ve üzerinde puan alması gerekiyor. Diğer Sağlık personeli sertifika alanında İSG sınavına giren adayların ise başarılı sayılabilmesi için İSG sınav sonucu 60 puan ve üzerinde puan almaları yeterli oluyor.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler