1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2019 İSG 1. Dönem Sınavı Sonuçları Bugün Açıklandı
2019 İSG 1. Dönem Sınavı Sonuçları Bugün Açıklandı

2019 İSG 1. Dönem Sınavı Sonuçları Bugün Açıklandı

İSG (İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavı), ÖSYM tarafından yılda iki kez yapılıyor. 2019 Yılı Mayıs 1. Dönem İSG sınavı 18 Mayıs’da yapıldı. ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine göre İSG 2019/1. Dönem sınavı sonuçları bugün açıklandı.

A+A-

İSG Sınavı, her sene aralıklı olarak 2 dönem şeklinde ÖSYM’nin belirlediği tarihlerde yapılıyor. Ve sınavla ilgili tarihleri ÖSYM açıkladığı sınav takvimi ile adaylara duyuruyor. Bakanlıkça yetkilendirilmiş ve İSG yani İş Güvenliği Uzmanlığı belgesine sahip kişiler ihtiyaç halinde kurumlarda değerlendirilmektedir.

Son yıllarda işverenlere kanunen İş Sağlığı ve Güvenliği alanında istihdam edilmek üzere çalıştırdığı personelleri arasından ya da ihtiyaç halinde ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirme yükümlülüğünün getirilmesiyle, İş güvenliği uzmanlarına da talep artmıştır. Bu sebeple İSG sınavına olan talepte büyük ölçüde artmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavının birincisi olan İSG 2019 Mayıs Dönemi Sınavı için başvuru işlemleri 4 Nisan’da yapıldı. Sınava girmeyi düşünen adaylar sabırsızlıkla sınavın tarihini bekledi. 18 Mayıs 2019 tarihinde yapılan sınavın soru ve cevapları ise yine ÖSYM tarafından yayımlandı. Ayrıca sınavın açıklanacağı tarihte adaylar tarafından merakla bekleniyordu.

2019-İSG 1.dönem Sınavı bugün açıklandı? 2019 1. Dönem İSG Sınavı 18 Mayıs 2019 tarihi itibariyle ülke genelinde yapıldı. 2019 yılı Mayıs dönemi İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına katılan adaylar için sınav sonuçları 19 Haziran 2019 tarihinde açıklandı. İSG Sınavı 1. dönem 2019-İSG 1. Dönem Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı.

Adayların İSG sınav sonucu başarılı olabilmesi için, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sertifika alanlarında 70 puan ve üzerinde puan alması gerekiyor. Diğer Sağlık personeli sertifika alanında İSG sınavına giren adayların ise başarılı sayılabilmesi için İSG sınav sonucu 60 puan ve üzerinde puan almaları yeterli oluyor.

İSG Sınav Sonuçlarını adaylar nasıl öğrenebilecekler? 2019 İSG Mayıs dönemi Sınav Sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM’nin sınav takviminde 19 Haziran 2019 olarak yer alıyordu. İSG sınav soru ve cevapları ise ÖSYM’nin internet sitesinde açıklandı. İSG sınav sonuçları 2019, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişilebilecek.

İSG Sınav Sonuç Ekranı İçin Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler