2019-İSG 1. Dönem Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı

İSG, İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavı ÖSYM tarafından yılda iki kez yapılıyor. 2019 Yılı Mayıs 1. Dönem İSG sınavı 18 Mayıs’da yapıldı. ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine göre İSG 2019/1. Dönem sınavı soru ve cevapları haberimizde yer alıyor.

54031
Daha Fazla Göster

İSG Sınavı, her sene aralıklı olarak 2 dönem şeklinde ÖSYM’nin belirlediği sınav takvimine göre yapılıyor. Bakanlıkça yetkilendirilmiş ve İSG yani İş Güvenliği Uzmanlığı belgesine sahip kişiler ihtiyaç halinde kurumlarda değerlendirilmektedir.

Son yıllarda işverenlere kanunen İş Sağlığı ve Güvenliği alanında istihdam edilmek üzere çalıştırdığı personelleri arasından ya da ihtiyaç halinde ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirme yükümlülüğünün getirilmesiyle, İş güvenliği uzmanlarına da talep artmıştır. Bu sebeple İSG sınavına olan talepte büyük ölçüde artmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavının birincisi olan İSG 2019 Mayıs Dönemi Sınavı için başvuru işlemleri 4 Nisan’da yapılmaya başladı. Sınava girmeyi düşünen adaylar sabırsızlıkla sınavın tarihini bekledi. 18 Mayıs 2019 tarihinde yapılan sınavın soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı. Ayrıca sınavın açıklanacağı tarihte adaylar tarafından merakla bekleniyor.

2019-İSG 1.dönem Sınavı hangi tarihte açıklanacak? 2019 1. Dönem İSG Sınavı 18 Mayıs 2019 tarihi itibariyle ülke genelinde yapıldı. 2019 yılı Mayıs dönemi İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına katılan adaylar sınavın ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İSG Sınavı 1. dönem 2019-İSG 1. Dönem Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı.

Adayların İSG sınav sonucu başarılı olabilmesi için, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sertifika alanlarında 70 puan ve üzerinde puan alması gerekiyor. Diğer Sağlık personeli sertifika alanında İSG sınavına giren adayların ise başarılı sayılabilmesi için İSG sınav sonucu 60 puan ve üzerinde puan almaları yeterli oluyor.

İSG Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 İSG Mayıs dönemi Sınav Sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM’nin sınav takviminde 19 Haziran 2019 olarak yer alıyor. İSG sınav soru ve cevapları ise ÖSYM’nin internet sitesinde açıklandı. ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişilebilecek.

İSG Sınav Soru ve Cevapları Ekranı İçin Tıklayınız

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2019-İSG 1. Dönem Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!