1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 Kaymakamlık Soru ve Cevapları Yayımlandı
2019 Kaymakamlık Soru ve Cevapları Yayımlandı

2019 Kaymakamlık Soru ve Cevapları Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019 yılı Kaymakamlık sınavı temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. Kaymakam alımı soru ve cevaplarına dair detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

2019 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2019-Kaymakamlık) BAŞVURU KILAVUZU kapsamında 100 kaymakam alımı için sınav soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı. 9 Kasım 2019 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2019 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2019-Kaymakamlık) soru ve cevaplarına dair araştırma yapan adaylar için gerekli bilgileri "My Memur" olarak bu haberimizde hazırladık.

2019-Kaymakamlık Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

9 Kasım 2019 tarihinde uygulanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavının (2019-Kaymakamlık) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10'u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 11 Kasım 2019 tarihinde saat 14.15’ten itibaren ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi ÖSYM AİS adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

ÖSYM’den Telif Hakkı Uyarısı: Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. BU kapsamda aşağıdaki bağlantıdan direkt ÖSYM’nin sitesinden erişim sağlayarak 2019 Kaymakamlık soru ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

e-DEVLET ŞİFRESİ İLE ÖSYM SİSTEMLERİNE GİRİŞ

Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) e-Devlet Kapısı üzerinden güvenli giriş yapabileceklerdir. ÖSYM aday erişim şifresi kullanılarak yapılan tüm işlemler, e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak da gerçekleştirilebilecektir. ÖSYM aday erişim şifresi kullanılarak veya e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu adayın kendisine aittir. Bu nedenle şifre hiç kimseyle paylaşılmamalıdır.

Ayrıca e-Devlet Kapısından “Tek Tıkla Giriş” özelliği kullanılarak da yukarıda belirtilen uygulamalara güvenli giriş yapma, ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemine (https://odeme.osym.gov.tr) erişilebilme ve ÖSYM sisteminde var olan sınav/yerleştirme sonuçlarını toplu olarak görme ekranına erişim özelliği eklenmiştir.

ÖSYM Merkezi (Bilkent-Ankara) ve Başvuru Merkezlerinde aday veya görevliye e-Devlet şifresi verme işlemi yapılmamaktadır.

2019-Kaymakamlık Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10) için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler