2019 KPSS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! KPSS A Grubu ve Öğretmenlik

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2019 KPSS lisans başvuru kılavuzunu yayımladı. 2019 KPSS lisans, Öğretmenlik başvuru kılavuzu ve tüm detaylar My Memur haberde. 2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Kılavuzu A Grubu ve Öğretmenlik kılavuzu.

featured

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi “ÖSYM” tarafından 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvuruları alınacak. 2019 KPSS başvuru kılavuzu ÖSYM’de yayımlandı. 2019 KPSS lisansa dair tüm detayları merak eden adaylar KPSS sınavlarına dair tüm bilgileri KPSS kılavuzunda ayrıca bulabilirler. Gerek KPSS lisans sınav başvuruları gerekse sınav sonrası tüm detayları My Memur olarak sizlere peyderpey anlatacağız.

“Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” hükümleri kapsamında KPSS A Grubu ve Öğretmenlik yapılacaktır.

KPSS LİSANS OTURUM TARİHLERİ

2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri, 14 Temmuz 2019 tarihinde,

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz 2019 tarihinde,

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz 2019 tarihinde,

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacaktır.

2019 KPSS ÖABT OTURUMLARI

Sınava (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) başvuru işlemleri, 03-15 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Adayların tümü, 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır.

İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında 2019 yılında ilk defa Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girmeleri zorunludur.

2019 Kamu Personel Seçme Sınavı  (KPSS) Kılavuzu A Grubu ve Öğretmenlik kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2019 KPSS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! KPSS A Grubu ve Öğretmenlik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!