1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. 2019 KPSS İçin Önemli Hatırlatmalar Yapıldı
2019 KPSS İçin Önemli Hatırlatmalar Yapıldı

2019 KPSS İçin Önemli Hatırlatmalar Yapıldı

14 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sınavı kapsamında ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN tarafından önemli hatırlatmalar yapıldı. 14 Temmuz’da açık olacak nüfus müdürlükleri tam liste için tıklayınız.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 81 ilde 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS kapsamında 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri) yapılacak. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN tarafından son gün KPSS öncesi gerekli uyarılar yapıldı. İşte tüm detaylarıyla 2019 KPSS öncesi hatırlatmalar.

Engel/sağlık sorunu ve özel durumu olan ve bu durumlarını ve SAĞLIKKURULU RAPORLARINI KPSS başvuru döneminde ÖSYM’ye GÖNDEREN ve bu raporları kabul edilen adayları kullandıkları alet, araç, gereç ve cihazlarla ENGELLİBİNALARINDA sınava alınacaklar.

BAŞVURU İŞLEMLERİ TAMAMLANDIKTAN SONRA engel/sağlık sorunu veya özel durumu oluşan adaylar bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporlarını dilekçeleri ekinde sınav öncesi Çağrı Merkezimiz (444 67 96) ile iletişime geçerek ÖSYM Başkanlığına ulaştırmak zorundadırlar.

Raporları Başkanlıkça kabul edilen adaylar, engel/sağlık veya özel durumları göz önünde tutularak, kullandıkları alet, araç, gereç ve cihazlarla (alçı, atel, sargı, işitme cihazı, koltuk değneği, oturma simidi, ilaç, ek gıda vb.) ENGELLİ BİNALARINDA sınava alınacaklardır.

KPSS İÇİN BAZI HATIRLATMALAR

T.C. Kimlik Kartını/Nüfus cüzdanını kaybeden veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olan adayların mağdur olmamaları için sınav yapılacak merkezlerdeki Nüfus Müdürlükleri açık olacaktır.

Nüfus Müdürlüklerine sınav günü başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından FOTOĞRAFLI “GEÇİCİ KİMLİK BELGESİ” düzenlenecektir ve adaylar bu belgeyle sınava girebilecektir.

14 Temmuz günü 07:00-14:30 saatleri arasında açık tutulacak il/ilçe Nüfus Müdürlüklerinin listesi ÖSYM internet mevcuttur.

Nüfus Müdürlüklerine sınav günü başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından FOTOĞRAFLI “GEÇİCİ KİMLİK BELGESİ” düzenlenecektir ve adaylar bu belgeyle sınava girebilecektir.

KPSS ADAYLARI İÇİN BAZI HATIRLATMALAR

14 Temmuz Pazar sabah uygulanacak 2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu için adayların saat 10:00 ‘dan önce sınav binalarında hazır olmaları gerekmektedir. Saat 10:00 ‘dan sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaktır.

14 Temmuz Pazar öğleden sonra uygulayacağımız 2019-KPSS Eğitim Bilimleri oturumu için adayların saat 14:30 ‘dan önce sınav binalarında hazır olmaları gerekmektedir. Saat 14:30 ‘dan sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaktır.

14 Temmuz Pazar günü (yarın) 81 il merkezinde ve KKTC Lefkoşa’da yapılacak 2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarına girecek tüm adaylara başarılar, sınavda görev alacak sınav görevlilere de kolaylıklar diliyoruz.

KPSS Günü Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Tam Liste için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler