2019 KPSS Lisans, Öğretmenlik, ÖABT Geç Başvuruları Başladı

ÖSYM 2019 KPSS Lisans “Geç Başvuru Günü” kapsamında 1 gün süreyle başvuruları alacak. 2019 KPSS lisans, öğretmenlik ve ÖABT başvuru ve ödeme detayları My Memur haberde.

featured

2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) kılavuzu kapsamında A Grubu ve Öğretmenlik “Geç Başvuru Günü” kapsamında 28 Mayıs 2019 itibarıyla 23.59’a kadar başvurular alınacak. 2019 KPSS lisans geç başvuru günü ödemelerine dikkat edilmesi gerekiyor. 2019 KPSS geç başvuru gününe dair tüm detayları araştıran adaylar için My memur olarak kapsamlı haberimizi sizler için hazırladık.

2019 KPSS GEÇ BAŞVURU GÜNÜ SINAV ÜCRETLERİ

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) : 28 Mayıs 2019 (Geç Başvuru Gününde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak ödenir. Aşağıdaki ücretler normal başvuru gününde yer alan ücretlerdir.

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin): 75,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin): 50,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin): 75,00 TL

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ ÖDEME İŞLEMLERİNE DİKKAT

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, geç başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ SINAV MERKEZİ DEĞİŞİKLİĞİ TERCİHİ

Başvuru yaptıktan sonra sınav merkezi tercihlerini değiştirmek isteyen adaylar bu değişikliği başvuru süresi içinde (geç başvuru günü dâhil) ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden yapabileceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra sınav merkezleri tercihlerinde değişiklik yapılamaz.

GEÇ BAŞVURU GÜNÜNDE OTURUM EKLEME İŞLEMİ

3-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında KPSS’nin Genel Yetenek ve Genel Kültür Oturumuna başvuran ancak, KPSS’nin diğer oturumlarına girmek istemediği için ilgili oturumlara ait seçenekleri işaretlemeyen adaylar, geç başvuru gününde bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler ve geç başvuru sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayabileceklerdir.

3-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında girmek istediği oturumları seçerek sınav ücretini yatıran adaylar, sistemde kayıtlı oturum bilgilerini geç başvuru gününde değiştiremezler.

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVLARI OTURUM BİLGİLERİ

Adayların 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak sınavlara girmeleri isteğe bağlıdır. Bu alanda adaylar, katılmak istedikleri oturumları işaretleyeceklerdir. 3-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında KPSS’nin Genel Yetenek ve Genel Kültür Oturumuna başvuran ancak KPSS’nin alan bilgisi oturumlarına başvurmayan adaylar, geç başvuru gününde de bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler ve geç başvuru sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayabileceklerdir.

KPSS kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2019 KPSS Lisans, Öğretmenlik, ÖABT Geç Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!