2019 KPSS Puan Türlerine Göre Memur Alımı Yapacak Kurumlar

2019 KPSS başvuruları ÖSYM'de başladı. 2019 KPSS lisans sınavı için başvurular alınıyor. KPSS sınav başvuru kılavuzu kapsamında 2019 KPSS puan türleri de açıklandı. KPSS puan türlerine göre alım yapılacak kurumlar tam listesi ve puan türleri.

53778
Daha Fazla Göster

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi “ÖSYM” tarafından 2019 KPSS A grubu ve öğretmenlik başvuruları ile ÖABT sınavı için başvurular alınmaya başlamıştı. KPSS lisans için başvurular devam ederken 2019 KPSS puan türleri ile alım yapacak kurumların listesini ve hangi kurumun hangi puan türü ile alım yapacağına dair araştırma yapan adaylar için hazırladığımız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Bilindiği üzere bu yıl KPSS lisans sınavı için başvurular alınıyor. KPSS ortaöğretim ve KPSS önlisans için 2018 yılı KPSS puan türleri ve KPSS puanları 2 yıl süreyle geçerli olacak. Bu bakımdan KPSS puan türlerine göre alım yapacak kurumlar lise, önlisans ve lisans için aynı olmakla beraber KPSS 2018 ve KPSS 2019 olarak puan yılı olarak adayların güncel puanlarına göre değerlendirilmektedir.

50 KPSS PUAN TÜRÜ 2019 KPSS’DE YER ALDI

KPSS P3 Lisans mezunlarından sadece Genel Yetenek ile Genel Kültür sınavlarına girenler için, KPSS P10 Öğretmen alımlarında Genel Kültür, Genel Yetenek ile Eğitim Bilimleri Sınavlarına girenler için kullanılmaktadır. Ayrıca ÖABT ile öğretmen alımında kullanılan KPSS P120 ve KPSS P121 puan türleri yer almaktadır. 2019 KPSS’de 50 puan türünün de hangi sınavlarla ilgili olduğuna dair genel listeyi haberimizin en altındaki resimden ayrıca inceleyebilirsiniz.

2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Kılavuzu A Grubu ve Öğretmenlik başvuru kılavuzu kapsamında hangi kurumun hangi puan türü ile alım yaptığına dair listeleri aşağıdaki foto galeri haberimizden incelemenizde fayda vardır. KPSS sınav kılavuzunda da bu kapsamda incelenmesi önerilmiştir:

KPSS puanı ile personel alımı yapan kamu kurum ve kuruluşları, A Grubu Kadroları için 50 adet KPSS puan türü kullanılacaktır. Bu nedenle adayların katılacakları sınavları belirlemeden önce başvuru yapmak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarından personel alımında kullanacakları puan türü ile ilgili güncel bilgiyi edinmeleri yararlarına olacaktır.

2019 KPSS’de UYGULANACAK TESTLER

Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve End. İlişkileri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, ÖABT, 2019-YDS/1 (İLKBAHAR)/ 2019-e-YDS olmak üzere 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavında (2019-KPSS) 14 farklı test tüm lisans mezunları için ÖSYM tarafından gerçekleştirilecektir.

KPSS P93 ve KPSS P94 puan türleri için 2018 yılı KPSS puanları geçerliliğini korumaktadır. 2019 KPSS’de toplam 50 KPSS puan türü yer alıyor. Aşağıdaki bağlantıda tüm KPSS puan türleri ve memur alımı yapılacak kurumlar listesi yer almaktadır.

KPSS puan türlerine göre alım yapan kurumlar için tıklayınız:

pdf.jpg

kpsspuanturleri.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2019 KPSS Puan Türlerine Göre Memur Alımı Yapacak Kurumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!