1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 2019 LGS 2. Nakil Tercih Sonuçları Açıklandı
2019 LGS 2. Nakil Tercih Sonuçları Açıklandı

2019 LGS 2. Nakil Tercih Sonuçları Açıklandı

2019 Liselere Giriş Sınavı LGS kapsamında “liselere yerleştirmede ikinci nakil tercih” sonuçları açıklandı. 2019 LGS tercih sonuçlarına dair detaylar My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

9 Ağustos 2019 itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı MEB Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki ilk yerleştirme sonucunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları belli oldu. 2019 LGS’de yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları 9 Ağustos 2019 itibarıyla açıklandı.

2. nakil tercih başvuruları için öğrenciler tercihlerini 8 Ağustos 2019 saat 17.00'ye kadar yapmıştı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas nakiller, iki dönemde gerçekleştirilecek. Tercihleri doğrultusunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi tercihleri 5 Ağustos’ta sona ermesinden sonra 9 Ağustos itibarıyla açıklandı. 10 Ağustos'da açıklanacağı belirtilen tercihler 1 gün önce açıklandı.

2019 LGS kapsamında Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanının ardından hiçbir yere yerleşemeyenler için durum şu şekildedir: 19-23 Ağustos 2019 Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularının Alınması olarak kılavuzda yer aldı.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları -açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç olmak üzere- sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup sonuç bilgilerinde kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

İlköğretim programını tamamlayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler, geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ve ortaöğretim kademesine yönelik “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” doğrultusunda ikamet adresleri, engel durumu ve özellikleri dikkate alınarak yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ilgili mevzuat çerçevesinde her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile yerleştirilecektir.

2019 LGS kılavuzu ve kontenjanları için TIKLAYINIZ.

LGS 2. Nakil tercih sonuçları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler